Leszno. Pożar pomieszczenia gospodarczego

sobota, 22 września 2018 r., 18:31
fot. BK

W sobotnie popołudnie strażacy interweniowali w Lesznie, gdzie doszło do pożaru na poddaszu budynku gospodarczego. Spaleniu częściowo uległa konstrukcja dachu. Jako przyczynę podaje się wstępnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w sobotę przed godziną 15. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest dach budynku gospodarczego. Spaleniu uległo około 120 m konstrukcji dachowej. Straty wskutek pożaru szacuje się na około 10.000 zł, natomiast wartość uratowanego mienia to około 60.0000 zł.

Jako wstępną przyczynę powstania pożaru podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

W działaniach gaśniczych wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy, OSP Dzierżążno, OSP Somonino oraz OSP Łapalice.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.