Kartuzy. Strażak zasłabł podczas wyjazdu do akcji

sobota, 22 września 2018 r., 18:50
fot. nadesłane

Ratowniem życia kolegi zakończył się wyjazd OSP Łapalice do pożaru w Lesznie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia jeden z ochotników zasłabł. Dzięki podjętej niezwłocznie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, strażakowi udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 15. Wówczas dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach zadysponował do pożaru w Lesznie między innymi zastęp OSP Łapalice. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia, na ulicy Sędzickiego w Kartuzach, jeden ze strażaków zasłabł, doszło u niego do zatrzymania krążenia.

- Jego koledzy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. O zdarzeniu powiadomili też dyżurnego SKK PSP, który na miejsce skierował zastęp z JRG. Z przywróconymi czynnościami życiowymi mężczyzna został przetransportowany do szpitala - informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.