Prawie 200 osób wystartowało w II Półmaratonie Kamiennych Weselników

niedziela, 23 września 2018 r., 09:03
fot. MD-Z

Gmina Somonino była gospodarzem sobotniego Półmaratonu Kaszubskich Weselników. W przedostatnim biegu w cyklu Kaszuby Biegają wystartowało prawie 200 zawodników. Imprezie towarzyszyły również biegi dla dzieci i na dystansie 5 km. Łącznie we wszystkich stratowało ponad 550 osób.

W sobotę w Somoninie odbył się II Półmaraton Kamiennych Weselników. 199 zawodników zmierzyło się z dystansem 21 km. Malownicza trasa biegu wiodła z Somonina przez Sarni Dwór, Wyczechowo, przy kręgach Kamienne Wesele, Borcz i Hopowo.

Bieg zwyciężyła Kaszubska Para Biegowa - Łukasz Kujawski (1:14:20), wśród panów i Monika Kujawska (1:38:30), wśród pań.

Imprezie towarzyszył też bieg na dystansie 5 km. Ten zwyciężył Krzysztof Jednachowski z Pucka, a wśród pań Justyna Bargańska z Bytowa.

Tradycyjnie odbyły się też biegi w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają. Na startach dziecięcych pojawiło się mnóstwo młodych adeptów. Swoje pole do popisu miały przedszkolaki oraz całe rodziny.

- Dziękuję za wsparcie przy organizacji dzisiejszego wydarzenia. Półmaraton to naprawdę trudne logistycznie wydarzenie, które wymaga szczególnego wkładu Straży Pożarnej, Policji, wolontariuszy. Dziękuję także za gościnność i współpracę Urzędowi Gminy Somonino - mówił Dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.

II Półmaraton Kamiennych Weselników był przedostatnim wydarzeniem w ramach VI Cyklu Kaszuby Biegają. Wielki Finał już 7 października w Przyjaźni. Tam również mnóstwo atrakcji.

Szczegółowe wyniki znaleźć można tutaj.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.