Trzy rzeczy, o których warto pamiętać przed zakupem bramy garażowej

niedziela, 23 września 2018 r., 10:06
fot. nadesłane

Dobra brama garażowa jest cicha, wygodna w użytkowaniu i chroni pojazd przed kradzieżą. Ponieważ w ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań, omawiamy typy bram garażowych. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę przed zamówieniem bramy.

Sposób otwierania bramy - rodzaje bram

Aby zawęzić obszar poszukiwania najlepszej bramy garażowej, warto rozpocząć od sprecyzowania sposobu jej otwierania. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim długością podjazdu. Jeżeli pojazd jest długi, inwestor może wybierać wśród wszystkich dostępnych modeli. Gdy jednak miejsca na podwórku jest niewiele, to wybór będzie ograniczony.

Firma Hörmann, która ma ponad 80-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu bram garażowych (www.hormann.pl), proponuje:

• bramy garażowe uchylne. Z uwagi na sposób otwierania ten rodzaj bramy sprawdzi się tylko tam, gdzie zarówno na podjeździe, jak i garażu jest wiele miejsca, a to dlatego, że skrzydło wysuwa się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz garażu;
• bramy garażowe segmentowe. Idealnie sprawdzają się w garażach, do których podjazd jest krótki. W zależności od usytuowania i wielkości przestrzeni garażowej, producenci proponują bramy górne (z poziomymi segmentami) i boczne (z pionowymi segmentami);
• bramy garażowe rolowane. Sprawdzają się również wszędzie tam, gdzie miejsca na podjeździe nie ma wiele, a to dlatego, że poziome segmenty nawijają się na wał zamontowany pod sufitem.

Więcej o rodzajach bram garażowych można dowiedzieć się z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=S2D_zvZazDk/.

Rodzaj materiału, z którego brama została wykonana

Brama garażowa może być otwierana i zamykana nawet kilka razy dziennie. Intensywne użytkowanie tego elementu garażu sprawia, że nie bez znaczenia są użyte materiały. Wybrany model bramy powinien być ocynkowany i zabezpieczony zarówno przez wpływem czynników atmosferycznych, jak i korozją.

Materiał ma szczególne znaczenie, jeżeli garaż jest ogrzewany. W takiej sytuacji brama garażowa powinna gwarantować dobrą izolację termiczną.

Design - brama dopasowana do wybranego stylu

Brama garażowa wraz z pozostałymi elementami powinna tworzyć spójną całość. Producenci dają inwestorom ogromne możliwości, gdy mowa o aranżacji frontu bramy, w efekcie czego możliwe jest dopasowanie designu bramy do wybranego stylu. W zależności od tego, czy brama będzie stalowa, czy też drewniana, wybierać można wśród licznych kolorów i wzorów.

Jeżeli garaż służy nie tylko do przechowywania samochodu, lecz także jest wykorzystywany jako pomieszczenie gospodarcze lub warsztat, dobrym pomysłem będzie zamówienie bramy garażowej z przeszkleniami. Dzięki temu do pomieszczenia będzie przedostawać się naturalne światło.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.