Zbliża się jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach - kolejna część archiwalnych zdjęć

poniedziałek, 24 września 2018 r., 17:01
fot. nadesłane

Już 19 października Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach świętować będzie dwa wielkie jubileusze - trzydziestolecie istnienia szkoły podstawowej oraz dwudziestolecie istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Z tej okazji prezentujemy kolejną część archiwalnych zdjęć z tej placówki.

Z okazji jubileuszu zapraszamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. W tej galerii prezentujemy zdjęcia udostępnione ze szkolnego archiwum, jak również te, które otrzymaliśmy od absolwentów szkoły. Za nadesłanie fotografii i krótkie wspomnienia dziękujemy m.in. pani Annie Reiter, która przesłała fotografie m.in. z pierwszej inauguracji roku szkolnego w II LO w 1998 roku, a także z wyjazdu do Garczyna w czerwcu 1999 r., gdzie uczniowie LO mieli warsztaty z Przysposobienia Obronnego. Na fotografiach uwieczniono też wycieczkę do Pragi w kwietniu 2001 r. oraz klasy trzecie uczęszczające na fakultety z geografii prowadzone przez Alicję Jaworowską, a także rekolekcje z ks. Dariuszem Knutem.

Fotografie można przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info. Na zdjęcia czekamy do 20 września. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Jubileusz szkoły na Wybiku".

Z okazji jubileuszu w poprzednich artykułach zaprezentowaliśmy historie szkoły. Pierwszą jej część można znaleźć tutaj, kolejną w tym miejscu, a ostatnią tutaj.

Program obchodów zaplanowanych na 19 października:

- Godz. 11.00 - uroczysta msza św. w parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.
- Godz. 12.00 - uroczystości w gmachu szkoły.
- Godz. 13.00 oglądanie wystaw, poczęstunek, wpisy do księgi pamiątkowej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.