Znęcał się nad rodziną fizycznie i psychicznie - grozi mu 5 lat więzienia

wtorek, 25 września 2018 r., 14:01
fot. archiwum

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, którego w niedzielę zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną.

Kartuscy policjanci zostali wezwani w minioną niedzielę do awantury w jednym z domostw na terenie powiatu kartuskiego. Gdy przybyli na miejsce, okazało się, że sprawca używał wulgarnych słów i siły fizycznej wobec żony i dzieci.

Okazało się, że 53-latek stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec najbliższych od dłuższego czasu. W związku z tym policjant przyjął zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządził niebieską kartę.

Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali 53-letniego mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Awanturnik był nietrzeźwy, badanie alkotestem wykazało w organizmie zatrzymanego ponad dwa promile alkoholu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-latkowi zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną i dziećmi.

Prokurator zastosował wobec 53-latka dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Ważne! Pamiętaj!

Sprawca przemocy wobec osób bliskich, gdy czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice - następnym razem może być znacznie gorzej!

Możesz zatrzymać przemoc! Możesz uzyskać pomoc dla siebie i swoich bliskich! Jest to jedyna droga do normalności w życiu twoim i twojej rodziny.

Jeśli przemoc w rodzinie jest związana z nadużywaniem alkoholu, zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradni Odwykowej lub Klubu Abstynenta.

Możesz zadzwonić też na numery telefonów:

- Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" tel.0-801-120-002 (płatny pierwszy impuls, czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-22.00, w niedziele i święta w godzinach 10.00-16.00), tel. (0-prefix-22) 666-00-60 (linia płatna, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-22.00),

- Policyjnego Telefonu Zaufania tel. 0-800-120-226(linia bezpłatna, czynna codziennie w godzinach 8:00 - 22:00).

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przemocy ze strony członka rodziny, jeśli Twój partner/ka, dziecko lub inna osoba krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich NIE WAHAJ SIĘ! SZUKAJ POMOCY! PRAWO STOI PO TWOJEJ STRONIE !

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.