Julia Gruchała wywalczyła pierwszy medal Mistrzostw Polski Młodzików

środa, 26 września 2018 r., 08:58
fot. nadesłane

W miniony weekend w odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. Areną zmagań Mistrzostw Polski U16 czyli roczników 2003-2004 był bełchatowski stadion. W drugim dniu zawodów Julia Gruchała (rocznik 2004) wywalczyła swój pierwszy medal krajowego czempionatu.

Zawodniczka Akademii Biegowej Kartuz na dystansie 1000m startowała w pierwszej serii, w której pojawiły się tegoroczne najlepsze z rankingu młode biegaczki, wśród nich młoda biegaczka z Kaszub legitymująca się 6 wynikiem. W samym wyścigu emocji nie brakowało. Na ostatnich 250 metrach mocnym długim finiszem po zwycięstwo sięgnęła utalentowana zawodniczka kartuskiej Akademii z wynikiem 3:04,73 (rekord życiowy), która w pięknym stylu odparła ataki liderki tegorocznych tabel Alicji Wójcik - 3:04,96.

Medale miały zdobyć zawodniczki pierwszej, najsilniejszej serii, jednak sam bieg w pierwszej fazie był stosunkowo wolny i mimo zwycięstwa i szybkiej końcówki nastąpiło oczekiwanie na rezultaty pozostałych dwóch serii. W trzeciej serii od razu mocne tempo od startu narzuciła Weronika Prządka, międzyczas na 800 m miała lepszy o ponad trzy sekundy.

Starsza o rok koleżanka z Pszczyny w samotnym kontrolowanym biegu uzyskała wynik zaledwie o 0,6 sek. lepszy i z rezultatem 3:04,15 została Mistrzynią Polski. Ostatecznie Julia Gruchała cieszyła się z srebrnego medalu.

Podopieczna trenera Karola Nowakowskiego na co dzień trenuje w Kiełpinie. Na treningi uczęszcza 3-4 razy w tygodniu. Przygodę z Królową Sportu rozpoczęła 18 mcy temu.

Akademia Biegowa Kartuzy i Kiełpino od 2015 roku prowadzi bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne dla młodzieży oraz cieszące się ogromną popularnością dorosłych amatorów, z głównym ukierunkowaniem na wszechstronny rozwój. Jest także organizatorem dwóch największych wydarzeń sportowych na Kaszubach - Biegu Arasmusa oraz Santa Run Kartuzy. Kolejne edycja największego biegu mikołajkowego już 16 grudnia w Kartuzach. Aktualnie treningi grupowe odbywają z uwagi na remont kartuskiego stadionu w Kiełpinie. Nabór jest ciągły. Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z Akademią.

Dziękujemy gminie Kartuzy za wżeranie szkolenia zawodników Akademii Biegowej Kartuzy.

Nadesłane/Informacja prasowa
Akademia Biegowa Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.