Mariusz Treder kandydatem "Checzy" na burmistrza Kartuz

środa, 26 września 2018 r., 11:14
fot. archiwum

Znamy nazwisko trzeciego kandydata ubiegającego się o fotel burmistrza Kartuz. Z ramienia KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców o najważniejsze stanowisko w gminie powalczy Mariusz Treder, dotychczasowy radny i przedsiębiorca.

Mariusz Treder ma 40 lat. Mieszka w Dzierżążnie. Jest radnym Rady Miejskiej w Kartuzach kadencji 2014-2018. Prowadzi przedsiębiorstwo - sieć stacji diagnostycznych Europak.

W programie wyborczym Mariusza Tredera znajdują się między innymi takie pozycje, jak: budowa połączeń pieszo - rowerowych, wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych pomiędzy Kartuzami a terenami wiejskimi, tworzenie stref aktywnego wypoczynku, budowa kąpieliska gminnego, zwiększenie budżetu obywatelskiego i funduszu sołeckiego, czy stworzenie strategii rozwoju sołectw na najbliższe 10 lat. Ponadto kandydat na burmistrza Kartuz zamierza podjąć działania w kierunku budowy drugiego etapu obwodnicy Kartuz, czy działania mające na celu dążenie do poprawy siatki połączeń transportu publicznego, zarówno w kierunku Trójmiasta, jak i tych wewnątrz gminy.

W sferze oświatowej za cele do realizacji stawia sobie budowę sal gimnastycznych w Kartuzach przy Sp 2, w Prokowie i Brodnicy Górnej, rozbudowę szkoły w Dzierżążnie, czy wyposażenie w tablice multimedialne wszystkich klas lekcyjnych we wszystkich szkołach terenie naszej gminy.

W zakresie gospodarki zamierza dążyć do objęcia jak największego obszaru gminy planami zagospodarowania przestrzennego, co umożliwi kontrolowany rozwój przedsiębiorczości i zapobiegnie chaotycznej zabudowie, natomiast w dziedzinie kultury zamierza między innymi podjąć działania do jak najbardziej intensywnego wykorzystania obecnie istniejącej infrastruktury tj. Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Złotej Górze, Gaju Świętopełka, Centrum Kultury, nowo powstałej biblioteki przy dworcu czy też pływalni.

O najważniejsze stanowisko w gminie Mariusz Treder powalczy z ubiegającym się o reelekcję Mieczysławem Gołuńskim reprezentującym KWW Zrzeszeni dla Kaszub oraz Tomaszem Belgrauem, którego wystawił KW Prawo i Sprawiedliwość.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.