Przygoda małych mieszkańców Borowca

środa, 26 września 2018 r., 16:01
fot. AL

Ten dzień milusińscy z Borowca będą długo wspominać. Wszystko za sprawą wycieczki, na którą zaproszono najmłodszych mieszkańców. Dzieciaki najpierw przez dwie godziny oddawały się wodnemu szaleństwu, a potem zgłębiały tajniki strażackiej służby podczas odwiedzin w strażnicy OSP Sulęczyno. A wszystko to dzięki radnym Łukaszowi Trederowi i Andrzejowi Potracowi.

We wtorkowe popołudnie grupa kilkudziesięciu dzieci z Borowca udała się w pełną wrażeń wyprawę na basen i do siedziby strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie. Najpierw spędzili dwie godziny wypełnione zabawą w wodzie na basenie w Kistowie, a następnie udali się do strażnicy w Sulęczynie, gdzie ugościli ich sam prezes jednostki Robert Roda oraz jej naczelnik Kazimierz Gliniecki.

Kazimierz Gliniecki opowiedział sympatycznym gościom o trudnej, odpowiedzialnej, niebezpiecznej, a zarazem ciekawej służbie strażaka. Dzieci słuchały tych opowieści z zapartym tchem. Z wielką ochotą i ogromnym zaangażowaniem zgłębiały zasady udzielania pierwszej pomocy. Sporo uciechy dał im pokaz sprzętu i zwijanie strażackich węży, a największą atrakcją była chyba możliwość zajęcia miejsca za kierownicą strażackiego wozu.

Ogromną frajdę i szeroki uśmiech na twarzach dzieciaków wywołał Robert Roda, prezes jednostki, prezentując, jak działa działko wodne zamontowane na dachu strażackiego samochodu.

Wyjazd, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, odbył się z inicjatywy sulęczyńskiego radnego Łukasza Tredera oraz Andrzeja Potraca, radnego powiatu kartuskiego.

- Zależało nam na tym, by zrobić coś dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości, bo to oni są jej przyszłością. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że w gminie Sulęczyno można spędzić ciekawie czas i nie brakuje tu miejsc, które mogą im przynieść frajdę. O tym, że było warto, świadczą uśmiechy na twarzach dzieci, a to przecież jest najważniejsze - mówi radny Łukasz Treder.

Warto dodać, że to nie pierwsza inicjatywa radnych dedykowana najmłodszym z Borowca. Zimą zorganizowali kulig dla dzieci. W planach jest już kolejna eskapada.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.