Trzy wypadki z udziałem motocykli - cztery osoby w szpitalu

sobota, 29 września 2018 r., 00:01
Wypadek w Glinczu Wypadek w Glinczu fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W piątkowe popołudnie na drogach powiatu kartuskiego w ciągu kilku godzin doszło do trzech wypadków z udziałem motocyklistów. W ich skutek do szpitala przetransportowano cztery osoby.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 15 w Chwaszczynie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 41-letni gdynianin, jadąc w kierunku Gdyni omijał stojące w korku pojazdy. W pewnym momencie uderzył w przechodzącego w dozwolonym miejscu pieszego, 57-letniego mieszkańca Gdyni - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do szpitala przetransportowano pieszego i motocyklistę. Oboje byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później doszło do kolejnego wypadku. Około godziny 16, na trasie Glincz-Przyjaźń motorower zderzył się z samochodem osobowym.

- Kierujący motorowerem 16-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc w kierunku Przyjaźni na łuku drogi prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z pojazdem marki ford, kierowanym przez 31-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego - informuje Daria Olchowik.

Wskutek zderzenia ranny został szesnastolatek. Przewieziono go do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Godzinę później doszło do kolejnego wypadku, w Baninie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, będąc wyprzedzanym przez motocykl kierowany przez 28-letniego mieszkańca Gdańska, prawdopodobnie nie upewnił się, co do prawidłowego wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego, doszło do zderzenia pojazdów - informuje rzecznik kartuskiej policji.

Kierujący audi był trzeźwy. Motocyklistę zabrano do szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.