Trwa Kartuski Targ Produktów Ekologicznych - odwiedź Park Solidarności

sobota, 29 września 2018 r., 10:44
fot. MD-Z

W sobotni poranek w Parku Solidarności rozpoczął się Kartuski Targ Produktów Ekologicznych. To okazja, by zaopatrzyć się w zdrową żywność i nieskażone chemią warzywa, owoce oraz różnego rodzaju przetwory, wędliny oraz sery. Stoiska uginają się pod ciężarem zdrowych pyszności. Targ potrwa do godziny 13. Trzeba tam koniecznie zajrzeć.

W stolicy Kaszub można zakupić zdrowe i pyszne produkty rolne, tradycyjne i regionalne wprost od rolników i producentów. Impreza rozpoczęła się o godz. 9 i potrwa do godz. 13. Chętni będę mogli nabyć płody rolne i produkty pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, a także miód i kosmetyki ekologiczne. Swoje specjały oferują również członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

Chętni mogą też liczyć na doradztwo specjalistyczne ekspertów m.in. z Ligi Ochrony Przyrody, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Nie brakuje konkursów, występów artystycznych. Na najmłodszych czekają zabawy i warsztaty oraz stoiska edukacyjne m.in. papier czerpany, prezentacje bioróżnorodności świata owadów i warsztaty ogrodnicze.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.