Leźno. Taneczna podróż po świecie na 20-lecie zespołu Perełki

niedziela, 30 września 2018 r., 16:49
fot. Longina Templin

W piątkowy wieczór w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej Szkoły Podstwowej w Leźnie uroczyście obchodzono porcelanowy jubileusz Zespołu Tanecznego Perełki. Przez dwie dekady zespół prezentował swój kunszt taneczny nie tylko na szkolnych imprezach, ale także zdobywał laury na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach i turniejach. Wszystkie te wydarzenia odbywały się pod okiem założycielki, choreografki i opiekunki Ireny Stoppy.

W swoim repertuarze Perełki mają dziesiątki różnorodnych pozycji. Wśród nich są m. in. taniec irlandzki, indyjski, rosyjski, cygański, kaszubski oraz wiele barwnych miniatur i inscenizacji tanecznych.

- W tak zaszczytnej chwili jaką jest ten jubileusz, pragniemy wyrazić swój zachwyt, podziw i podziękowanie. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy Perełki. Po waszych wystąpieniach odbieramy liczne podziękowania i gratulacje. Wam zawdzięczamy splendor i sukcesy. Dzięki wam jesteśmy postrzegani jako szkoła otwarta, przyjazna i kreatywna - powiedziała podczas powitania Joanna Sylwestrowicz - Wittbrod, zastępczyni dyrektorki szkoły.

- Każdy występ Perełek to wydarzenie, które budzi dużo emocji i refleksji. Odwołuje się do naszych zmysłów i rozbudza wyobraźnię. Sprawiacie, że nasza praca nabiera innego znaczenie. Kształtujecie w nas ducha artystycznego i powodujecie, że ta szkoła jest dla nas czymś więcej a nie tylko miejscem pracy - stwierdziła Ewa Szymańska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Leźnie.

Wiele ciepłych słów pod swoim adresem usłyszała założycielka zespołu. - Szczególne podziękowania kierujemy do kierownika zespołu pani Ireny Stoppy, która jest utalentowaną, charyzmatyczną artystką oraz empatycznym i bardzo życzliwym człowiekiem - dodała dyr. Ewa Szymańska.

Irena Stoppa po tych słowa odebrała od wszystkich uczestników imprezy długie, gorące i zasłużone brawa.

Jubilatki zaprezentowały ze swojego bogatego repertuaru takie tańce jak - Nostalgia, Afryka, Laleczki, taniec marynarski, irlandzki, hiszpański, cygański, tango i Lampę Alladyna. Można było delektować się kunsztem tanecznym, profesjonalizmem i perfekcyjnie dopracowanym każdym szczegółem. Dlatego też wszystkie prezentacje kończyły się aplauzem publiczności.

Podczas jubileuszowej imprezy na scenie wystąpili również zaproszeni gości - m. in. wokalistka Natalia Capelik - Muianga i siostry Kasia i Ala Bukowskie, absolwentki gdańskiej szkoły muzycznej, które zagrały fragment z filmu "Zapach kobiety". Nie mogło też zabraknąć szkolnego zespołu Wena pod kierownictwem Magdaleny Fortunki.

- Dom to takie miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i spokojnie. Taki dom znalazłam wśród was tu w Leźnie, moi kochani. Chciałabym gorąco podziękować Elżbiecie Grabowskiej, dyrektorce szkoły w czasie, gdy Perełki powstawały, jak również obecnej dyrekcji za wsparcie. Miłość do tańca wpoiła mi moja babcia, kochana serdeczna osoba - wyznała po zakończonych występach Irena Stoppa.

Kiedy opadły nieco emocje, przyszedł czas na gratulacje, podziękowania, kwiaty i upominki.

- Jesteście wyjątkowi. Kwiaty, które przekazuję niech są wyrazem szacunku, ale i też podziwu dla tego co Irena Stoppa potrafi robić, a potrafi oszlifować to, czego jest wiele w naszej gminie, a w Leźnie - jak dzisiaj - widzimy w szczególności, czyli nasze talenty, które pokazały, że są... perłami. Za to serdecznie dziękujemy - powiedział burmistrz Wojciech Kankowski.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.