Pierwszoklasiści z SP nr 2 w Żukowie ślubowali w Ratuszu Staromiejskim

niedziela, 30 września 2018 r., 18:27
fot. nadesłane

W czwartek odbyło się pasowanie na uczniów klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zwłaszcza wśród uczniów. Na ceremonię przybyli goście: Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Mielewczyk - Pytka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, rodzice oraz przedstawiciele klas 8 i 3 gimnazjalnych.

Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Mirosława Żołna powitała wszystkich zebranych.

Uczniowie trzech klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W dalszej części odbył się sprawdzian na pierwszoklasistę, w którym dzieci odpowiadały na przedstawione im zagadki związane ze szkołą. Egzamin zdali śpiewająco, wszyscy bez wyjątku.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Mirosława Żołna. Każde dziecko kolejno odcisnęło palec na klasowym herbie. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Heweliusza w Żukowie.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczennica 3I odczytała wiersz o patronie naszej szkoły. Po czym nastąpiło wyprowadzenie sztandaru.

Na zakończenie Joanna Mielewczyk - Pytka na ręce nauczycielek klas pierwszych - Zuzanny Bemowskiej, Wiolety Krause i Moniki Rychert, wręczyła upominki od Rady Rodziców. Dzieci otrzymały także pamiątkowe książki i rożki ze słodkościami. Tym samym dobiegła końca ceremonia w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Po niej wszyscy udali się na spacer szklakiem Heweliusza. Kiedy emocje częściowo opadły a dzieci po spacerze nabrały apetytu, czekała na nie ostatnia… słodka niespodzianka.

Dzieci i rodzice wraz z nauczycielkami klas pierwszych pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości pasowania na ucznia.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.