Wtorek, 31 marca 2015 r., imieniny: Balbiny i Gwidona
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Śmiertelny wypadek w Wygodzie pod Sierakowicami

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu

Na sygnale - Poniedziałek, 15 września 2008 r. (godz.10:25)

Wypadek w Grzybnie
fot. KPP Kartuzy
AAA

W miniony weekend w miejscowości Wygoda pod Sierakowicami doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Pomimo próby reanimacji, dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie inne w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Natomiast w niedzielę doszło do dwóch wypadków w Grzybnie i w Lniskach. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Policjanci z Sierakowic wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę tuż przed godziną 17 w miejscowości Wygoda. Z nieustalonych dotąd przyczyn 23-letni kierowca samochodu marki VW Polo, jadąc w kierunku Sierakowic, na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z nissanem almerą.

23-letni kierowca vw polo oraz 85-letni pasażer nissana ponieśli śmierć na miejscu. Natomiast kierowcę nissana oraz jego pasażerkę z ciężkimi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kilka godzin później kobieta zmarła.

W niedzielę (14 września) około godz. 19.30 w Grzybnie kierujący samochodem marki VW Golf, 35-letni gdańszczanin, jechał w kierunku Przodkowa. Na prostym odcinku drogi rozpoczął wyprzedzanie.

- W tym samym momencie poprzedzający go pojazd również rozpoczął manewr wyprzedzania - oznajmiła Jarosława Krefta, rzecznik prasowy KPP Kartuzy. - Kierowca golfa zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem.

Samochód zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 11 i 29 lat trafiły do szpitala.

Niecałe dwie godziny później doszło do kolejnego wypadku w Lniskach. Kierująca oplem astrą, jadąc w kierunku Żukowa, prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu vw t4, kierowanym przez 36-letniego gdańszczanina. W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem z ogólnymi potłuczeniami ciała i urazem klatki trafiła do szpitala w Kartuzach.

pio

Opinie  10wyraź swoją opinię
Karolcia
19 września 2008 r. (godz. 11:30)

A cóż on ma reklamacje do samego Pana Boga złożyć żeby go do życia przywrócił?????

sędzia dred
18 września 2008 r. (godz. 21:27)

Ja tam w takie rzeczy nie wierzę.... ta droga, tam chyba licho siedzi i liczy..

stefan
18 września 2008 r. (godz. 21:20)

śmierć sprawcy wypadku to jak ucieczka z miejsca wypadku ..... a jeszcze jak zabiera kogoś ze sobą ..... ponoć potem w takich miejscach chodzą próbując naprawić ....... zabierając kolejnych

sędzia dred
18 września 2008 r. (godz. 21:03)

To polo nie było ospojlerowane, może przypadek? a sprawiedliwa jest tylko śmierć.. w tym przypadku i tak nie ma kogo karać... a jeśli sprawca poniósł śmierć to nie nam osądzać czy to sprawiedliwe, czy nie.. wszak życie ludzkie jest niewymierne, bezcenne... czy ta zapłata jest sprawiedliwą?

punciak
17 września 2008 r. (godz. 09:41)

Szkoda tych ludzi z nissana bo niczemu winni i gdzie tu sprawiedliwość??

senior
16 września 2008 r. (godz. 21:30)

widziałem w teletroniku zdjęcia, fakt, był zakręt w prawo. gościu całkowicie wyjechał na przeciwny pas. kiedyś w takim kolorze ospojlerowany vw wyprzedzał sznur samochodów w gęstej mgle, było to w żukowie pisałem nawet na forum. widziałem ponowni gościa w kobysewie, też dał popis .może to ten sam.

sędzia dred
16 września 2008 r. (godz. 16:09)

Tylko drogi seniorze tam nie było czego ścinać, bo zakręt był w prawą stronę....

senior
15 września 2008 r. (godz. 22:18)

vw mania i cała naprzód. nagle zjechał na przeciwny pas, przecież to nagminne ścinanie zakrętów. zawsze piszę, że drogi muszą być jak pas startowy bez drzew, zakrętów i szersze jak dłuższe.

bobik
15 września 2008 r. (godz. 21:29)

To gdzie w końcu był ten wypadek ,w LESZNIE , czy w LEŻNIE?

/\Di
15 września 2008 r. (godz. 20:03)

ciekawe jak kierowca golfa chcial dac rade wyprzedzic inne auto jadac max 50 km/h :P

zobacz wszystkie opinie»
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
VII Kartuska Liga Strzelecka 2015 - czwarta runda
3 kwietnia 2015 r.
Kartuzy, ul. Kościerska 1a - Strzelnica Pneumatyczna Ligi Obrony Kraju
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki