Śmiertelny wypadek w Wygodzie pod Sierakowicami

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu

poniedziałek, 15 września 2008 r., 10:25
Wypadek w Grzybnie Wypadek w Grzybnie fot. KPP Kartuzy

W miniony weekend w miejscowości Wygoda pod Sierakowicami doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Pomimo próby reanimacji, dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie inne w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Natomiast w niedzielę doszło do dwóch wypadków w Grzybnie i w Lniskach. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Policjanci z Sierakowic wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę tuż przed godziną 17 w miejscowości Wygoda. Z nieustalonych dotąd przyczyn 23-letni kierowca samochodu marki VW Polo, jadąc w kierunku Sierakowic, na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z nissanem almerą.

23-letni kierowca vw polo oraz 85-letni pasażer nissana ponieśli śmierć na miejscu. Natomiast kierowcę nissana oraz jego pasażerkę z ciężkimi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kilka godzin później kobieta zmarła.

W niedzielę (14 września) około godz. 19.30 w Grzybnie kierujący samochodem marki VW Golf, 35-letni gdańszczanin, jechał w kierunku Przodkowa. Na prostym odcinku drogi rozpoczął wyprzedzanie.

- W tym samym momencie poprzedzający go pojazd również rozpoczął manewr wyprzedzania - oznajmiła Jarosława Krefta, rzecznik prasowy KPP Kartuzy. - Kierowca golfa zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem.

Samochód zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 11 i 29 lat trafiły do szpitala.

Niecałe dwie godziny później doszło do kolejnego wypadku w Lniskach. Kierująca oplem astrą, jadąc w kierunku Żukowa, prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu vw t4, kierowanym przez 36-letniego gdańszczanina. W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem z ogólnymi potłuczeniami ciała i urazem klatki trafiła do szpitala w Kartuzach.

pio

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.