Przodkowo. Pasowani na przedszkolaka obchodzili Święto Ziemniaka

poniedziałek, 1 października 2018 r., 16:39
fot. nadesłane

W tym roku Przedszkole Samorządowe w Przodkowie zorganizowało uroczyste pasowanie na przedszkolaka połączone ze Świętem Ziemniaka. Dlatego też na uroczystość przybyły wszystkie przedszkolaki z rodzicami czy dziadkami. Milusińscy otrzymali od wójta niespodzianki w postaci zabawek. Dostały też kolorowe kuferki bogate w słodkości.

Otwarcia uroczystości dokonała Maria Baranowska, dyrektor przedszkola oraz powitała przybyłych gości, w tym wójta gminy Andrzeja Wyrzykowskiego, księdza proboszcza Wacława Mielewczyka, prezes ZK-P Przodowo Zofię Rzeszewicz, dyrektor Banku Spółdzielczego oddział w Przodkowie Teresę Zelewską w Przodkowie i rodziców.

Wójt gminy Przodkowo przygotował dla dzieci niespodzianki w postaci zabawek rozwijających kreatywność wśród dzieci.

- W tym roku pasowanie na przedszkolaka odbywa się nieco wcześniej niż co roku, dlatego też dzieci miały mniej czasu na przygotowanie swojego występu - powiedziała Maria Baranowska, dyrektor przedszkola.

Do uroczystego pasowania przystąpiło 54 najmłodszych. Na hali widowiskowo -sportowej przedszkolaki zaprezentowały program artystyczno - wokalny. W rytm piosenek: "Jestem zuch" i "Wesoła zabawa" zatańczyły układy choreograficzne, za które zostały nagrodzone gromniki brawami.

Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem maluszki musiały złożyć przysięgę, a później ich rodzice. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor przedszkola Maria Baranowska.

Jak co roku przedszkolaków odwiedziły zaprzyjaźnione Mama Muminka i Tata Muminka, którzy są patronami przodkowskiego przedszkola i wręczyły dzieciom upominki.

Niespodziankę dla pasowanych dzieci przygotowały dzieci z grup starszych w postaci występu tanecznego do piosenki "Udało się, znów udało" przygotowanego przez nauczycielkę Małgorzatę Bronk. Do tańca zostali poproszeni wszyscy rodzice.
Dzieciaki otrzymały pamiątkowe plakietki i kolorowe kuferki bogate w słodkości.

Po części oficjalnej dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci dmuchanego zamku i malowanie twarzy. Zaś wszyscy mogli skosztować poczęstunku tj. kiełbasek z grilla, pieczonych ziemniaków, kawy, herbaty, ciasta. Dla najmłodszych przygotowano słodkie rurki z kremem i soczki owocowe. Poczęstunek został przygotowany przez bar "Muszelka" państwa Krampa z Przodkowa.

- W tym roku postanowiliśmy połączyć dwa święta w przedszkolu. Tradycyjnie już pasowanie i dodatkowo Święto Ziemniaka. Początkowo imprezę planowaliśmy na świeżym powietrzu, ale pogoda spłatała nam figla - powiedziała Maria Baranowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. - Niemniej jednak uroczystość wypadła bardzo dobrze. Szczególnie chciałabym podziękować Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Dorotą Czerwinską.

Program przygotowały nauczycielki przedszkola Gabriela Bielecka i Monika Frankowska.

nadesłane/ Przedszkole Samorządowe w Przodkowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.