VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w szkole Podjazach

wtorek, 2 października 2018 r., 13:37
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Podjazach

W piątek, 28 września w Szkole Podstawowej w Podjazach po raz kolejny odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich zarówno tych młodszych, jak i tych starszych do przypominania sobie tabliczki mnożenia.

Powołani koordynatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów. Wszyscy uczniowie poddani zostali krótkiemu, ale bardzo konkretnemu egzaminowi ze znajomości tabliczki mnożenia do 100. Ci, którzy dobrze napisali część pisemną, dostali specjalne certyfikaty zaświadczające o pomyślnym wyniku egzaminu, przystąpili do części ustnej, po to by uzyskać tytuł eksperta tabliczki mnożenia czyli MT Expert.

A że motto tego matematycznego przedsięwzięcia brzmi "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają", Patrol Egzaminacyjny MT składający się z ekspertów pojawił się również na ulicy, w sklepie i u pani sołtys wsi Podjazy. Dorośli bardzo chętnie (choć niekiedy z małą dozą niepewności) poddawali się egzaminowi. Trzeba przyznać, że dzieci były mile zaskoczone rezultatem. W matematycznej zabawie wzięły udział 44 osoby.

Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek przedsięwzięcia Diany Sawickiej-Dułak i Anny Krawiec, które razem z dyrektor Barbarą Lis-Driwa serdecznie gratulują wszystkim odwagi i zapału.

nadesłane/Szkoła Podstawowa w Podjazach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.