Kartuzy. Mieszkańcy wybrali projekty do realizacji z budżetu obywatelskiego

wtorek, 2 października 2018 r., 13:49

Zakończyło się głosowanie na projekty, które w przyszłym roku będą realizowane w Kartuzach ze środków budżetu obywatelskiego. Na siedem przedsięwzięć oddano łącznie 1089 głosów. Pula środków, jakie były dostępne w tym rozdaniu to 200.000 złotych. Do dofinansowania wybrano cztery projekty.

W realizacji w ramach budżetu obywatelskiego wybrano cztery przedsięwzięcia - nowe place zabaw na os. Sikorskiego i Wybickiego w Kartuzach, modernizację odcinka ul. Bursztynowej oraz oraz ulepszenie dojazdu do budynków mieszkalnych na osiedlu XX-lecia RP.|

Na Osiedlu Sikorskiego 4 zostanie zmodernizowany istniejący plac zabaw. Zamontowane na nim zostaną takie urządzenia jak huśtawka podwójna, karuzela tarczowa ze stolikiem, bujak sprężynowy, zestaw zabawowy i ławka na stelażu z metalowym oparciem. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 50 tys. zł.

Kolejny plac zabaw zostanie zmodernizowany w pobliżu bloków 9-10 na Os. Wybickiego w Kartuzach. Zamontowane na nim zostaną huśtawka podwójna, huśtawka bocianie gniazdo karuzela tarczowa ze stolikiem, bujak sprężynowy, zestaw zabawowy. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 50 tys. zł.

Trzecim wybranym do realizacji projektem jest modernizacja odcinka ulicy Bursztynowej w Kartuzach. Ma on zostać wyłożony masą bitumiczną lub utwardzony w inny możliwy sposób.

Ostatnim przedsięwzięciem realizowanym w przyszłym roku w ramach budżetu będzie utwardzenie terenu, by poszerzyć i ulepszyć dojazd do budynków Wspólnot Mieszkaniowych przy os. XX-lecia II RP 10 i11 w Kartuzach.

Wśród projektów poddanych głosowaniu były też pomost nad Jeziorem Klasztornym Dużym, Park Solny przy ul. Kolejowej czy strefa rekreacji przy ul. Chmieleńskiej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.