Wyprawa emerytów i rencistów pożarnictwa na Sulwaszczyznę

środa, 3 października 2018 r., 14:11
fot. nadesłane

Od 6 do 9 września Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Kartuzach zorganizował czterodniową wycieczkę autokarową na Sulwaszczyznę. Bogaty program wspólnej wyprawy sprawił, że wszyscy jej uczestnicy powrócili do swoich domów z pełnym bagażem wspaniałych wspomnień i wrażeń.

Grupa 44-osobowa emerytów i ich rodzin zwiedzała z przewodnikiem Świętą Lipkę, Wilczy Szaniec w Gierłożu, czy Klasztor w Wigrach. Udała się także w rejs statkiem Kanałem Augustowskim, zwiedziła Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, jak również odwiedziła Tężnie solankowe w Gołdapi oraz Trójstyk granic w Bolciach, gdzie stykają się granice trzech państw: Polski, Litwy i Rosji.

Uczestnicy wycieczki mieli też okazję zobaczyć wiadukty w Stańczykach. Jeden dzień swojej eskapady poświęcili na zwiedzanie litewskiego miasta Druskieniki, gdzie zajrzeli do Muzeum Rzeźb Radzieckich, spacerowali po Parku Zdrojowym nad Niemnem oraz odwiedzili pijalnię wód .

Po czterech dniach zwiedzania i przyswajania wiedzy przekazanej przez przewodników z dobrymi humorami i nastrojami emeryci i renciści pożarnictwa powrócili do swoich domów.

Organizatorką wycieczki była Halina Szymichowska, która nie tylko zadbała o to, by program wycieczki sprostał oczekiwaniom jej uczestników, ale również o miłą atmosferę, która towarzyszyła wszystkim podczas wojaży. Czas wszystkim umilał też grający na akordeonie Tadeusz Choszcz.

Uczestnicy wycieczki już nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej wyprawy. A ta już za rok.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.