Andrzej Czaja - kandydat na wójta gminy Chmielno: "Każdy jest dla mnie ważny"

środa, 3 października 2018 r., 14:37
fot. nadesłane

Andrzej Czaja jest kandydatem na wójta gminy Chmielno. Startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców "Razem dla gminy".

Kim jestem?

Jestem mieszkańcem gminy Chmielno praktycznie od urodzenia. Mam żonę, dwójkę dzieci i dwoje wnucząt. Przez kilkadziesiąt lat dbałem o bezpieczeństwo mieszkańców gminy pełniąc służbę w policji. Od 2006 roku byłem zastępcą komendanta w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach, w latach 2012-2016 sprawowałem funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. W kadencji 2002-2006 i 2006-2010 pracowałem na rzecz chmielan w radzie gminy. Byłem wiceprzewodniczącym. Ukończyłem studia magisterskie z zarządzania, mam doświadczenie w pracy samorządowej i w kierowaniu dużym zespołem ludzi.

Dlaczego startuję?

Postanowiłem wystartować w wyborach po rozmowach z wieloma osobami, które obdarzyły mnie zaufaniem. Nie była to łatwa decyzja, jednak z Chmielnem jestem związany całe swoje życie, przez wiele lat tu pracowałem. Znam lokalną społeczność, problemy mieszkańców, znam tradycje Kaszubów, to ludzie pracowici, uczciwi, wartościowi. Chciałbym nadal służyć temu społeczeństwu. Znam problemy tego środowiska i chciałbym, jak najdłużej służyć dla jego dobra. Moim mottem zawsze była służba drugiemu człowiekowi.

Co chciałbym zmienić?

Uważam, że w Chmielnie dużo się dzieje, ale zmiany są potrzebne. Sporo zrobiono, ale bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia. Nowa osoba to nowe pomysły, świeże spojrzenie. Potrzebne są inwestycje w infrastrukturę drogową na wsiach. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że konieczne jest również poszerzenie oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Uważam, też, że należy kontynuować zadania związane z szeroko rozumianą ekologią. Gmina Chmielno jest Perełką Pomorza i zasługuje na to, by chronić jej naturalne piękno. Warto też zadbać o zwiększenie liczby domostw podpiętych do sieci gazyfikacyjnej na terenie gminy. Ogromnie istotne jest to, by zwiększyć liczbę inwestycji realizowanych przy udziale środków zewnętrznych.

Jak widzę gminę Chmielno w przyszłości?

Chciałbym, by gmina Chmielno za cztery lata była bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów, bardziej zasobna w inwestycje i środki pozyskiwane ze źródeł zewnętrznych. Chciałbym, by problemy zgłaszane przez mieszkańców były rozwiązywane szybko i sprawnie, a tutejszej społeczności żyło się lepiej. Moje motto to "Każdy jest ważny". Chciałbym, by w gminie Chmielno liczono się z każdym mieszkańcem i słuchano każdego, bo to ludzie najlepiej wiedzą, czego im potrzeba.

Jaki powinien być dobry wójt?

Energiczny, zaangażowany i wsłuchujący się w głos mieszkańców. Mieszkańcy gminy Chmielno to ludzie mądrzy, którzy zasługują na to, by dobrze im się żyło.

Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla gminy"

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.