Widowiskowa rekonstrukcja z okazji święta miasta w Kartuzach

środa, 3 października 2018 r., 15:01
fot. archiwum

6 października to dzień św. Brunona, patrona Kartuz. W tym roku święto to zostanie uczczone w nieco inny sposób. Już w niedzielę z tej okazji zaplanowano widowiskową rekonstrukcję historyczną oraz ciekawy program dla dzieci.

Obchody święta miasta rozpoczną się programem dla dzieci. Już od godz. 13 w Parku Solidarności na najmłodszych czekać będą gry i zabawy, czyli Inwazja Treflików.

O godz. 15 rozpocznie się rekonstrukcja historyczna odtwarzająca IV Kartuski Batalion Obrony Narodowej.

Po rekonstrukcji, na godz. 16 zaplanowano kolejny blok inwazji Treflików. W programie także pokazy filmów z Treflikami, animacje, konkursy, pokaz sprzętu wojskowego, gry i zabawy oraz stoiska. Nie zabraknie darmowej grochówki i bigosu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.