Włamywacz w rękach policji - grozi mu 10 lat więzienia

piątek, 5 października 2018 r., 12:56
fot. internet/KPP Kartuzy

Kara nawet dziesięciu lat pozbawiania wolności grozi 40-latkowi, który włamał się do domku letniskowego na terenie gminy Przodkowo. Policjanci ujęli włamywacza dwie godziny po otrzymaniu zgłoszenia.

W środę wieczorem policjanci z posterunku w Przodkowie otrzymali zgłoszenie od właściciela jednego z domków letniskowych na terenie przodkowskiej gminy. Ktoś się włamał do jego domku, pomieszkiwał tam, a następnie ukradł sprzęt narciarski i motocyklowy o łącznej wartości blisko 7,5 tys. zł. Pokrzywdzony dokładnie opisał co zostało skradzione.

- Funkcjonariusze od razu podjęli działania. Technik kryminalistyki zabezpieczył wszystkie ślady z miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentacje fotograficzna. Policjant wydziału dochodzeniowo- śledczego przesłuchał świadków, dokonał oględzin miejsca zdarzenia, a patrolowcy pojechali szukać sprawcy w okolicach. Po niespełna 2 godzinach funkcjonariusze patrolówki zauważyli idącego mężczyznę ze sprzętem narciarskim i motocyklowym - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

40-latek został zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki. Mienie zostało w całości odzyskane i wróciło do prawowitego właściciela. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowany przesłał do naszej redakcji wiadomość z podziękowaniem policjantom.

- Dzięki zaangażowaniu policjantów odzyskałem wszystkie skradzione przedmioty
Serdeczne podziękowania - napisał właściciel domku.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.