Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

piątek, 5 października 2018 r., 14:14
fot. MD-Z

Tradycyjnie już w pierwszy czwartek października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach społeczność studentów Akademii Umiejętności rozpoczęła kolejny rok zajęć. Czekają na nich miesiące pełne wspólnych spotkań, ciekawych wykładów, zajęć i warsztatów.

W czwartkowe popołudnie, 4 października w auli I LO im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach po raz kolejny rozbrzmiały słowa: "Wstępując do społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego, ślubuję zdobywać wiedzę i postępować w mądrości, by służyć ludziom gdziekolwiek będę. Ojczyźnie mojej, moim nauczycielom i kolegom, najbliższym swoim i sobie przyrzekam wierność ideałom humanizmu i tradycjom tolerancji oraz prawość postępowania, odwagę, dociekliwość i pracowitość w dążeniu do prawdy. Uznając prawa zwierzchności akademickiej i obyczaje społeczności studenckiej - z wolą sprostania moim obowiązkom - przystępuję do wspólnoty budujących godność tego Uniwersytetu i godność stanu akademickiego". W ten sposób studenci kartuskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki.

Akademia Umiejętności w Kartuzach, stanowiąca Filię Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęła już trzynasty rok działalności. Na inaugurację roku akademickiego prócz studentów, zaproszono przedstawicieli samorządu gminy Kartuzy oraz powiatu, a także dyrektorów jednostek współpracujących z UTW.

- Z roku na rok rozwijamy się błyskawicznie i przybywa nam słuchaczy. W tej edycji będzie ich około 180, to rekordowa liczba - zaznaczyła Aleksandra Lewicz, koordynator UTW.

- Ogromną wartością dla słuchaczy jest radość ze spotkania. To, że można się spotkać, nabyć nową wiedzę, umiejętności, cenne doświadczenia - podkreślała Aleksandra Lewicz.

Wśród tegorocznych studentów są zarówno tacy, którzy w będą debiutować, jak i osoby, które przychodzą od lat. Każdy, kto wziął udział w jednej edycji wraca na kolejne.

- Na uniwersytet zapisałam się w ubiegłym roku. Jestem bardzo zadowolona z zajęć, warsztatów. Są świetne. Jako dodatkowe zajęcia wybrałam sobie warsztaty teatralne i gimnastykę, która jest znakomicie dostosowana do potrzeb osób w wieku 50 plus. Warsztaty teatralne prowadzi fantastyczny aktor. Zajęcia UTW poleciłabym wszystkim paniom, to super okazja, by wyjść z domu, spotkać się z ludźmi, poznać nowe osoby, pośmiać się. Wspaniała sprawa, naprawdę warto. Mamy spotkania z lekarzami, psychologami, wyjazdy do kina teatru - mówiła Bożena Gniado, słuchaczka.

Podczas roku akademickiego, co dwa tygodnie studenci UTW będą uczęszczać na wykłady akademickie, a także zajęcia dodatkowe - język angielski, niemiecki, profilaktyka zdrowia, zajęcia komputerowe, jak również warsztaty teatralne lub plastyczne.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.