Kandydaci na wójta Sulęczyna w sądzie w trybie wyborczym

piątek, 5 października 2018 r., 14:33

Wiesław Ulatowski pozwał wójta Bernarda Gruczę w trybie wyborczym. Przedmiotem procesu było stwierdzenie obecnego włodarza gminy Sulęczyno, że to między innymi były sekretarz odpowiada za błąd w projekcie przedszkola w Mściszewicach. Sąd nie uznał jednak słów wójta jako agitacji wyborczej i pozew oddalił.

W piątek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbył się najprawdopodobniej pierwszy z powiatu kartuskiego proces w trybie wyborczym. Na sali rozpraw spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Sulęczyno Wiesław Ulatowski oraz ubiegający się o reelekcję Bernard Grucza.

Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, że przedmiotem procesu były słowa wójta Bernarda Gruczy jakoby to były sekretarz odpowiadał za błąd w projekcie budowy przedszkola w Mściszewicach. (z wypowiedzią wójta można zapoznać się w artykule "Budowa przeszkola w Mściszewicach musi poczekać. Jest błąd w projekcie")

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał jednak, że wniosek nie zasługiwał na uwzględnienie w tzw. trybie wyborczym.

- Po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z wniosku Wiesława Ulatowskiego przeciwko Bernardowi Gruczy o nakazanie, sprostowanie i zapłatę: oddalił wniosek oraz zasądził od wnioskodawcy Wiesława Ulatowskiego na rzecz uczestnika postępowania Bernarda Gruczy kwotę 257 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania - informuje sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Wyrok jest nieprawomocny. Stronom przysługuje możliwość apelacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.