Żukowo. Uczniowie z SP 2 nadrabiali "tabliczkowe" zaległości po wakacjach

piątek, 5 października 2018 r., 14:43
fot. nadesłane

Od ośmiu lat ostatni piątek września należy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, bo to oni są tymi, którzy sprawdzają, czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Dołączyli do nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić wszystkich i dzieci, i dorosłych, do przypomnienia sobie w przyjemny, niecodzienny sposób tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.

Dorośli natomiast dają pozytywny przykład dzieciom, demonstrując im swoją świetną znajomość zasad i wyników mnożenia, także w tych trudniejszych matematycznych przypadkach.

Żukowscy gimnazjaliści wraz z nauczycielką matematyki Edytą Dzieniak-Kostrzeńską, dołożyli wszelkich starań, żeby jak najlepiej sprawdzić się w roli egzaminatorów "tabliczkowej wiedzy". Młodzi matematycy egzaminowali nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, kolegów ze szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą placówkę.

W kolejnym kroku matematycznego egzaminowania uczniowie wybrali się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród napotkanych przechodniów. Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również w Urzędzie Gminy i w żukowskich bankach. Każda osoba, która bezbłędnie wykonała działania otrzymała Certyfikat MT EXPERT.

Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole, że jest ona przydatna w życiu codziennym, i że wszyscy ją znają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza imprez.

Warto podkreślić, że do 8. edycji ŚDTM włączyło się 4579 szkół z różnych krajów świata. Można śmiało powiedzieć, że tego dnia tabliczka mnożenia łączy ludzi na całym świecie, w tym także tych, którzy mieszkają w Żukowie.

nadesłane/SP 2 Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.