Tak Hubertusa spędzono w stadninie koni w Kolanie

niedziela, 7 października 2018 r., 11:09
fot. MD-Z

Zawodami woźniców w zrywce drewna, biegiem crossowym i gonitwą za lisem uczczono tegorocznego Hubertusa w stadninie koni w Kolanie. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy.

Imprezę rozpoczęto od zawodów woźniców w zrywce sportowej drewna. Po niej pasjonaci jeździectwa stanęli do rywalizacji w biegu crossowym w ramach Mistrzostw Szwajcarii Kaszubskiej. Hubertus był jednocześnie okazją do uczczenia trzeciej rocznicy powstania szwadronu Kaszuby 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Dzień św. Huberta przypada dokładnie 3 listopada. Jest on patronem zarówno jeźdźców, jak i myśliwych. W związku z tym, na przełomie października i listopada odbywają się tzw. Hubertusy. Świętują je zarówno środowiska myśliwych, jak i jeźdźców.

Pasjonaci jeździectwa Hubertusem kończą sezon. Z tej okazji w stajniach, ośrodkach, klubach i stadninach organizowane są tradycyjne gonitwy za lisem. Takie bezkrwawe polowanie w sobotę odbyło się w stadninie w Kolanie. W ramach obchodów zorganizowano trzy gonitwy - dla początkujących, zaawansowanych i bardzo zaawansowanych jeźdźców. Zadaniem ich uczestników było dogonienie jeźdźca, który do lewego ramienia miał przyczepioną lisią kitę. Ten, któremu udało się ją zerwać ma prawo, by w przyszłym roku wcielić się w rolę liska.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.