Auto na LPG cały czas na topie!

poniedziałek, 8 października 2018 r., 09:31
fot. nadesłane

Według nieoficjalnych informacji z kręgów związanych z producentami i importerami instalacji LPG obecnie na rynku wtórnym montowanych jest około 15 do 20 tys. instalacji gazowych miesięcznie. Eksperci szacują także, że do końca 2018 r. zostanie zamontowanych około 15 tys. instalacji LPG w nowych samochodach.

Jaka jest przyczyna dużej popularności zasilania LPG?

Przyczyną tą była i cały czas jest cena autogazu, która stanowi około 50% ceny benzyny. Według e-petrol (notowanie z 12 września 2018 r.) obecnie średnia cena LPG na stacjach w Polsce wynosi 2,28 zł za litr, podczas gdy średnia cena litra benzyny kształtuje się na poziomie 5,11 zł.

Cena litra LPG stanowi obecnie 44,6% ceny benzyny. Oznacza to, że teraz zamontowanie instalacji LPG jest bardzo opłacalne, nawet biorąc pod uwagę zwiększone o 10-15% zużycie LPG w stosunku do zużycia benzyny.

Osoby, które jeżdżą na LPG płacą 2 razy mniej za paliwo niż użytkownicy aut benzynowych. Przyjmując średnie zużycie LPG w samochodzie na poziomie 10 l/100 km koszt pokonania 100 km wynosi obecnie 22,8 zł. Na benzynie, przy zużyciu paliwa 8 l/100 km przejechanie 100 km kosztuje prawie 41 zł.

Użytkowanie samochodu na LPG obniża zatem koszty związane z paliwem o 44%.

Eksploatacja samochodu na LPG przy średnim rocznym przebiegu około 15 tys. km pozwala zaoszczędzić 2730 zł w stosunku do użytkowania na benzynie, co oznacza, że już po roku zwraca się koszt montażu instalacji gazowej.
/GAZEO.PL

Sprawdź naszą jakość. Tankuj LPG na stacji PAT-KAR!

-------------------------------------------------------------

Wypożyczalnia przyczepek PATKAR

W swojej ofercie posiadamy nowe przyczepy lekkie jedno i dwuosiowe oraz przyczepy na motocykl, quad i lawetę do przewozu samochodów.

W profesjonalny sposób pomożemy Państwu dobrać odpowiednią przyczepę do przewozu konkretnych materiałów. Wszystko to oferujemy w przystępnych cenach.
Wszystkie nasze przyczepy posiadają aktualne badania techniczne oraz świadectwa homologacji i ubezpieczenie OC.

Wypożyczalnia przyczep w swojej ofercie posiada przyczepy spełniające oczekiwania większości klientów.

Przyczepy mają różne wymiary, co umożliwia dopasowanie do potrzeb.
W naszym asortymencie znajdą Państwo przyczepy towarowe, lawety do przewozu samochodów, oraz przyczepy do przewozu quadów i motocykli.

Staramy się zapewnić klientom fachowe doradztwo w zakresie wynajmowanych przyczep.

Potrzebujesz coś przewieźć?? Remont mieszkania??A może przeprowadzka?? Mały / duży gabaryt?? Nie ma problemu! Pomożemy!!!

Dzwoń już dziś i rezerwuj! 519 159 165

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.