Sulęczyno. 200 mieszkańców bawiło się na dorocznym Dniu Seniora

poniedziałek, 8 października 2018 r., 11:39
fot. nadesłane

W czwartek w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz odbyły się doroczne obchody Dnia Seniora. W uroczystości wzięło udział około 200 osób. Nie zabrakło poczęstunku, długich rozmów w gronie znajomych, a także seniorzy mieli możliwość skorzystać z badań poziomu cukru we krwi, porad dietetyków i innych specjalistów.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą, której przewodniczył ks. Kanonik Andrzej Karliński - proboszcz parafii św. Trójcy w Sulęczynie. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: wójt gminy Sulęczyno - Bernard Grucza, kierownik GOPS Sulęczyno - Ewa Kulaszewicz i Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno - Kazimierz Gliniecki - złożyli obecnym Seniorom życzenia, długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości oraz pociechy z wnuków i prawnuków.

Po uroczystym obiedzie, przy kawie i wspólnych rozmowach upłynęło seniorom czwartkowe popołudnie. Czas obecnym umilał występ Zespołu Teatralnego z Klubu Inicjatyw Seniora z Gdańska. Dalsza część spotkania upłynęła w atmosferze wspomnień i refleksji. W ramach współpracy gminy Sulęczyno z grupą Energa i Lotos - seniorom zaprezentowano Program projektu" Dynamiczni Seniorzy z Energią", chętni uczestnicy mogli skorzystać z badań poziomu cukru we krwi, porad dietetyków i innych specjalistów oraz zapoznać się także z techniką prawidłowego zapinania pasów w samochodzie " Zapinaj pasy po mistrzowsku".

Organizatorzy dziękują wszystkim seniorom za tak liczne przybycie na tę uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok.

nadesłane/GOPS Sulęczyno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.