Dwie kolizje spowodowane przez nietrzeźwych kierujących

poniedziałek, 8 października 2018 r., 14:15
fot. archiwum

W weekend na drogach powiatu kartuskiego doszło do dwóch kolizji spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. Na szczęście, choć jazda pod wpływem alkoholu mogła skończyć się tragicznie, nikomu nic się nie stało.

W sobotę około godz. 9 w Żukowie policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził volkswagena, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko dwa promile. Samochód, który mężczyzna prowadził dachował.

- W wyniku niezachowania należytych środków ostrożności jadąc w kierunku Żukowa, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, rzecznik kartuskiej komendy.

Z kolei w niedzielę około godz. 15 w Somoninie, 45-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym promil spowodował kolizję z Renaultem. Prowadząc motorower marki Aprilla, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.