Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową - rozwiązanie do każdego domu

wtorek, 9 października 2018 r., 10:39
fot. nadesłane

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową - rozwiązanie do każdego domu. Odpowiednio wykonana izolacja cieplna poddasza jest niezbędna. Zwłaszcza gdy mieszkańcy domu zaczynają zauważa utratę ciepła i energii. Nieocieplony dach powoduje aż 35-procentowe ubytki energii, co przekłada się na komfort życia. Jednym z materiałów, które doskonale nadają się do izolacji cieplnej, jest pianka poliuretanowa. Sprawdź, kiedy warto ją zastosować i jakich korzyści możesz się spodziewać.

Kiedy ocieplać poddasze i jak się do tego przygotować?

Jeśli jesteś posiadaczem zimnego strychu, który powoduje niekontrolowane straty ciepła, warto zastanowić się nad izolacją cieplną poddasza. Warto przeprowadzić ją wtedy, kiedy górne pomieszczenie nie pełni ważnej funkcji w domu - jest składzikiem bądź nieużytkową powierzchnią, której nie wykorzystuje się w celach mieszkalnych.

Przed przystąpieniem do docieplenia poddaszy pianką poliuretanową zadbaj o odpowiednie przygotowanie powierzchni dachu. Warto usunąć wszystkie zbędne elementy, naprawić ewentualne usterki oraz osuszyć wilgotne warstwy (przede wszystkim drewno - jeśli jego wskaźnik wilgotności wyniesie ponad 12%, wstrzymaj prace i osusz je np. z pomocą nagrzewnic lub osuszacza powietrza).

Kiedy ocieplać poddasze? W przypadku ocieplania poddasza pianką od wewnątrz pogoda nie odgrywa tak dużej roli - natryskiwanie odbywa się w budynku i wystarczy dostosować warunki na miejscu do natrysku. Prace można zatem zaplanować na dowolny moment (upewniając się że warunki na miejscu są odpowiednie).

Jaką piankę poliuretanową wybrać?

Do ocieplenia poddasza pianką (lub stropu - w sytuacji, gdy poddasze nie jest ogrzewane) najlepiej wykorzystać otwartokomórkową piankę poliuretanową do ociepleń poddasza, na przykład Purios F. Pianka ta cechuje się nie tylko m.in. świetną przyczepnością do różnego rodzaju podłoża, ale także odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła czy wilgoci. Co więcej, jej instalacja jest szybka i najlepiej powierzyć ją fachowcowi - autoryzowanemu wykonawcy.

Zalety ocieplania poddasza pianką poliuretanową

Jedną z najważniejszych zalet, którą cechuje się pianka poliuretanowa do ociepleń poddasza, jest trwałość i utrzymanie właściwości termoizolacyjnych przez długi czas. Pianka jest prosta w montażu i, choć nieco droższa od pozostałych materiałów termoizolacyjnych, na dłuższą metę pozwala więcej zaoszczędzić.

Wybór pianki poliuretanowej może przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania nawet do 50%. Co więcej, szacuje się, że zwrot z inwestycji, jaką jest ocieplanie poddasza pianką, zwraca się średnio po 8 latach. Wszystko to za sprawą wyższej izolacyjności termicznej.

Ocieplenie poddasza pianką-lub, jak wspomniano wyżej, ocieplenie stropu pianką - daje gwarancję zatrzymywania ciepła bez konieczności serwisowania przez wiele lat. Nie zmienia położenia, ponieważ jest stabilnie i trwale połączony z podłożem - stanowi więc najtrwalsze rozwiązanie do każdego domu. Nie absorbuje wody i sprawdza się doskonale zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Pianka poliuretanowa, ze względu na sposób aplikacji, zapobiega powstawaniu mostków termicznych, dokładnie pokrywając całą powierzchnię. Ponadto nie jest atrakcyjna dla zwierząt (zarówno pod względem żywieniowym, jak i mieszkaniowym), w związku z czym zyskujesz pewność, że na twoim strychu nie zadomowi się żaden dodatkowy lokator.

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową jest także idealnym rozwiązaniem w domu alergików. Nie stanowi pożywki dla grzybów i pleśni, które tym samym nie rozwijają się na jej powierzchni, a także minimalizuje występowanie pyłów oraz czynników alergizujących.

Dowiedz się więcej o ocieplaniu poddasza pianka poliuretanową z artykułu https://purios.com/blog/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa-otwartokomorkowa-czyli-innowacyjna-termoizolacja

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.