Przyjaźń. Na rowerach uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

wtorek, 9 października 2018 r., 14:24
fot. MD-Z

Około czterdziestu osób w niedzielne popołudnie wzięło udział w Kaszubskiej Paradzie Rowerowej, która towarzyszyła finałowi cyklu Kaszuby Biegają i ostatnim biegu w jego ramach w Przyjaźni. Wydarzenie wpisało się również w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczny cykl Kaszuby Biegają zakończył Bieg Przyjaźni im. 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Imprezie towarzyszył też bieg na dystansie 5 km oraz Kaszubska Parada Rowerowa. Do wspólnego przejazdu pasjonatów dwóch kółek zaproszono z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Lang. Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie dystans 15 km. Trasa wiodła przez Przyjaźń, Otomino, Glincz, Skrzeszewo, Przyjaźń - Gmina Żukowo. Dla każdego uczestnika przygotowano medale i poczęstunek.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.