Social media marketing - co trzeba o nim wiedzieć?

środa, 10 października 2018 r., 11:00
fot. nadesłane

Jeśli nie ma cię w social mediach, nie istniejesz - to stwierdzenie coraz częściej odnosi się nie tylko do osób, ale także firm. Jeśli przedsiębiorstwo nie posiada swoich profili na portalach społecznościowych, nie trafi do grona potencjalnych klientów, dla których social media są głównym źródłem informacji. Co zatem trzeba wiedzieć o social media marketingu?

Zacznijmy od samego wyjaśnienia pojęcia social media marketingu. Ogólnie rzecz biorąc, są to działania, które mają za zadanie napędzać sprzedaż firmy poprzez media społecznościowe, czyli serwisy i portale takie jak Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Snapchat, GoldenLine czy Google +.

Z uwagi na to, że założenie konta firmy na profilu, a także jego prowadzenie jest bezpłatne, social media marketing jest wykorzystywany przez coraz więcej przedsiębiorstw. Ich działania opierają się przede wszystkim na regularnym publikowaniu na profilach odpowiednio przygotowanej, angażującej treści - w postaci postów, zdjęć, grafik, infografik czy filmów. Z jednej strony, mają one działanie reklamowe i prosprzedażowe, z drugiej - pozwalają nawiązać bliższe relacje z fanami (klientami), pomagają budować pozytywny wizerunek firmy itp.

W teorii social media marketing jest dziedziną, z którą powinien poradzić sobie każdy. Tak naprawdę jednak do właściwego prowadzenia kampanii marketingowych w mediach społecznościowych jest potrzebna fachowa wiedza. Ważną decyzją jest chociażby to, czy w działaniach korzystać jedynie z narzędzi darmowych, czy też jednak sięgnąć po płatne reklamy. O tym, na co zwracać uwagę w ramach optymalizacji reklam w social mediach można przeczytać w artykule -> https://thinkkong.pl/reklama-w-social-media/.

Bez względu na wszelkie dylematy, przed którymi staje przedsiębiorca chcący rozwijać w swojej firmie social media marketing, jest to bezsprzecznie płaszczyzna, bez której współczesny biznes nie może się obyć. Marketing w mediach społecznościowych pozwala na bezpośredni kontakt z klientami, zapewnia firmie duży zasięg informacji, szeroka grupę potencjalnych klientów oraz szybkie rozprzestrzenianie się informacji. A to bez wątpienia są atuty, obok których żadna firma nie może przejść obojętnie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.