Pierwszoklasiści z kartuskiej "Dwójki" złożyli uroczyste ślubowanie

środa, 10 października 2018 r., 15:00
fot. MD-Z

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach w środę oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Środa była wyjątkowym dniem dla najmłodszych uczniów kartuskiej Dwójki. Tego dnia mogli zaprezentować to, czego nauczyli się w pierwszych tygodniach pobytu w szkole. Podczas krótkiej akademii dzieci pięknie zaśpiewały hymn Polski, a w wierszykach pochwaliły się wrażeniami, jakie towarzyszyły pierwszym dniom nauki oraz wiedzą na temat swojej szkoły.

Po występie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły Piotra Kloczkowskiego.

-Życzę wam, abyście w naszej szkole przeżywali tylko radosne chwile. Gorące brawa należą się nie tylko wam, ale też waszym nauczycielkom, które was przygotowały. Dzieci są z nami dopiero miesiąc, a program artystyczny został pięknie przygotowany. Ujęto i wątek patriotyczny i zabawny, wszystko się pojawiło. Gratuluję. Jesteście pięknie przygotowani, śpiewaliście rewelacyjnie. Bardzo mnie wzruszyło wasze wykonanie hymnu. Zaskoczyło mnie to, że w tym wieku tak pięknie dzieci potrafią zaśpiewać hymn - mówił Piotr Kloczkowski.

Pierwszoklasistów powitali też starsi koledzy z II klasy, którzy przygotowali dla nich wiersze. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Świętowanie zakończono poczęstunkiem dla dzieci na stołówce szkolnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.