Kolejni nietrzeźwi na drogach powiatu. Jeden z nich doprowadził do kolizji i trafił do szpitala

czwartek, 11 października 2018 r., 10:51

We wtorkowe popołudnie na drogach powiatu kartuskiego zatrzymano troje nietrzeźwych kierujących. Dwojgu z nich udaremniono dalszą jazdę dzięki pomocy strażników miejskich, trzeci doprowadził do kolizji i trafił do szpitala.

Aż troje nietrzeźwych w ciągu zaledwie pięciu godzin zatrzymano we wtorek na drogach powiatu kartuskiego. W południe w Somoninie zatrzymano 43-latkę, która wsiadła za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- Około godz. 12 w Somoninie funkcjonariusze straży miejskiej wspólnie z policjantami zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która prowadziła samochód marki volkswagen w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad dwa promile - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Dwie godziny później, około 14 funkcjonariusze straży miejskiej wspólnie z policjantami zatrzymali mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził ciągnik rolniczy znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 2,5 promila alkoholu.

Z kolei o godz. 17 w Pomieczynie kierujący motocyklem marki honda 34-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, jadąc w kierunku Otalżyna, na łuku drogi w lewo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

- Na miejscu przebadano mężczyzn. Okazało się, że kierujący hondą ma w organizmie 0,6 promila alkoholu - informuje Daria Olchowik.

Motocyklistę przetransportowano do szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.