Sulęczyno. Świętowali jubileusze małżeńskie

czwartek, 11 października 2018 r., 13:44
fot. nadesłane/GOK Sulęczyno

Medale przyznane przez samego prezydenta Andrzeja Dudę, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - czekały na dwa małżeństwa, które miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku pięciu kolejnych par wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 55, 60 i 65 lat.

Jak co roku jubileusze co najmniej półwiecznego pożycia małżeńskiego postanowiono uczcić w sposób szczególny i niezwykle uroczysty. We wtorek, 9 października władze samorządowe postanowiły zaprosić świętujące pary do "Karczmy na Stromej" w Sulęczynie. Był obiad, toast przy lampce szampana, a całą uroczystość uświetnił występ kapeli.

Najważniejszym i najprzyjemniejszym momentem spotkania było wręczenie jubilatom pamiątkowych medali przyznanych przez Prezydenta RP. W jego imieniu wręczali je wójt Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki oraz kierownik lokalnego Urzędu Stanu Cywilnego, Bogumiła Paszylk.

Świętujące pary odbierały też okazałe podarunki i symboliczne bukiety kwiatów. Nie zabrakło też wielu życzeń na kolejne wspólne lata.

Złoty jubileusz świętowali:
Gabriela i Zygmunt Jereczkowie z Sulęczyna
Irena i Jan Wolscy z Kołodziejowie

Szmaragdowy jubileusz świętowali:
Urszula i Henryk Drogoszowie z Sulęczyna

Diamentowy jubileusz świętowali:
Urszula i Jan Hincowie z Sulęczyna
Stefania i Stanisław Okuniewscy z Kistówka
Katarzyna i Jan Stefańscy z Węsior

Żelazny jubileusz świętowali:
Agnieszka i Leon Wentowie z Amalki

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.