"Escape Room" co to jest i czy warto odwiedzić?

piątek, 12 października 2018 r., 13:31
fot. nadesłane

33 km, tyle dzieli mieszkańców Kartuz od Escape Gdańsk. Postaramy się przekonać czytelnika, że warto ten dystans pokonać, aby być w tym miejscu. Zaczniemy jednak od tego czym w ogóle jest "escape room". W bezpośrednim tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to "pokój ucieczki", a więc wywnioskować można, że będziemy zamknięci w pokoju, z którego należy uciec. Tylko po co to robić? Odpowiedź brzmi: dla zabawy!

Escape room Gdańsk to przede wszystkim świetna rozrywka dla znajomych, przyjaciół, rodzin z dziećmi, współpracowników i wszystkich tych, którzy mają dosyć wypadów do Gdańska do kina, na bilard czy na kręgle bądź do galerii handlowej. Pokój ucieczki to znacznie ciekawsza rozrywka, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w czasie 60 minut. Konieczna jest współpraca w grupie, logiczne myślenie, spryt i determinacja. Aby uciec z pokoju należy szukać ukrytych przedmiotów, kluczy, szyfrów i rozwiązywać kolejno zagadki, wszystko to doprowadzi Was do wyjścia z pokoju w czasie.

Rozrywka jest przeznaczona dla 2 do 10 osób jednocześnie. Posiadamy bowiem dwa pokoje o różnym stopniu trudności, pierwszy z nich to western "Pułapka Szeryfa", a drugi to thriller " Teatr żywych lalek".

Western to pokój idealny na pierwszy raz, przeniesiemy się do czasów dzikiego zachodu, na posterunek szeryfa. Pokój świetny dla dzieci i dorosłych. Wszystkie rekwizyty i zagadki nawiązują do dawnych czasów Ameryki. To także świetne miejsce na zorganizowanie urodzin bądź wieczoru panieńskiego/kawalerskiego. Znajdziemy tutaj wiele kłódek i ciekawych rozwiązań elektronicznych. Jest to jeden z najwyżej ocenianych pokoi w województwie pomorskim.

Krótkie streszczenie pokoju: Znajdujecie się zamknięci w celi i czekacie na wyrok śmierci za kradzież złota. Pod nieobecność szeryfa postanawiacie spróbować ucieczki. To czym wam się uda zależy tylko od was, bo szeryf wraca za godzinę. Przeszukajcie posterunek i znajdźcie sekrety szeryfa, ucieknijcie zanim wróci.

Thiller zaś polecamy nieco starszym i doświadczonym graczom, aczkolwiek początkujący też powinni dać sobie radę. Pokój jest ciemny i mroczny, można się przestraszyć niektórych rzeczy. Zagadki są ciekawe jednak nie tak łatwe jak w Pułapce Szeryfa, zatem jeśli lubisz wyzwania to wybierz właśnie ten pokój.

Lekarz morderca porywał ludzi, a następnie robił z nich lalki, które przekazywał co roku do domu dziecka. Niestety zostaliście porwani i skuci kajdankami, musicie wydostać się z jego kryjówki zanim wróci, nie będzie to jednak takie łatwe. Czy dacie radę?

Powyższe streszczenia mówią same za siebie, czas wybrać się do Escape Gdańsk.
Podsumowując, warto przejechać 33km do Escape Roomu, aby przeżyć niesamowitą przygodę, którą będziecie zawsze pamiętać.

Drodzy czytelnicy, spróbujcie tej rozrywki będąc w Gdańsku, to najbliższe miasto oferującego tego typu rozrywkę. Warto dodać sobie ten punkt podczas wypadu na zakupy lub podczas zwiedzania Gdańska.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.