Rejs dla Niepodległej uczniów Szkoły Podstawowej w Gowidlinie

sobota, 13 października 2018 r., 10:24
fot. nadesłane

W ostatnią sobotę września uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowidlinie oraz opiekunowie: Bożena Lejk, Sylwia Miszk, Aleksandra Stark i Aneta Woźniak udali się "w rejs dla Niepodległej". Wycieczka miała na celu przybliżenie uczniom ważnych momentów z historii Polski oraz zaprezentowanie miejsc związanych z wielkimi patriotycznymi przełomami i bohaterskimi działaniami Polaków.

Pierwszym etapem było zwiedzanie Muzeum II wojny światowej. Muzeum zrobiło na nas wielkie wrażenie - cechuje go przede wszystkim ogrom ekspozycji, ich różnorodność, nowoczesność przekazu i bogactwo treści. Wystawy szeroko prezentują kontekst wojny i jej wpływ na zwykłych ludzi, cywilów, żołnierzy. Zwiedzanie trwało ponad dwie godziny, a odbywało się z indywidualnym przewodnikiem, czyli audioprzewodnikiem. Dzięki czemu każdy mógł przeżywać wydarzenia i chłonąc je we własnym tempie.

Kolejnym etapem był rejs na Westerplatte katamaranem Rubin z przystani przy muzeum. Przewodnik podczas rejsu prezentował bohaterską historię Gdańska i ważnych miejsc, które znajdują się na trasie wycieczki. Mówił o wydarzeniach wojennych, ale również o gdańskich bohaterach lat 80.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami dopłynęli do półwyspu Westerplatte, by lepiej poznać historię tego miejsca i móc oddać cześć bohaterom, którzy spoczywają na Cmentarzu Poległych Obrońców Westerplatte.

Rubin zabrał ich w powrotną drogę do przystani. Podczas rejsu przewodnik umilał czas, prezentując różne ciekawostki na temat Gdańska.

nadesłane/Szkoła Podstawowa w Gowidlinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.