Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja w ramach rewitalizacji miasta

sobota, 13 października 2018 r., 13:12
fot. Longina Templin

Ruszył kolejny etap rewitalizacji, którym jest modernizacja ul. 3 Maja. Obejmuje ona odcinek od końca deptaku przy ul. Klasztornej do mostku na Raduni przy dawnym młynie. Zmieni się nawierzchnia, powstaną chodniki i mała architektura. Koszt inwestycji to około 850 tys. zł. Wykonawcą jest firma MTM z Gdyni.

Inwestycja obejmuje zmodernizowanie dotychczasowej nawierzchni asfaltowej. Ponadto istniejące chodniki z kostki brukowej będą rozebrane, a na ich miejscu pojawią się chodniki z kostki klinkierowej bezfazowej wraz z regulacją wysokościową istniejącej infrastruktury podziemnej. Droga będzie przebudowana na długości około 200 metrów. Ulica ta wzbogaci się jeszcze o stylowe latarnie oświetleniowe. Znajdą się tam również elementy małej architektury, czyli ławki parkowe i kosze na śmieci.

- Obecnie Spółka Komunalna Żukowo wykonuje prace wodno - kanalizacyjne. Najpierw robimy to, co jest pod ziemią. Infrastruktura, która istnieje na ul. 3 Maja, jest jedną z pierwszych położonych na terenie Żukowa. Jest bardzo stara. Materiały były wykonane ze stali i azbestu. Rury wodociągowe są skorodowane. Sięgają początków działalności GS-u na tym terenie. Zmieniana jest sieć wodociągowa na taką o lepszych parametrach materiałowych i użytkowych, co zapewnia większe ciśnienie, a woda będzie zdrowsza - wyjaśniał Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Powstaje tez zupełnie nowa sieć kanalizacji sanitarnej, której w tym rejonie w większej części nie było. Obejmie ona również teren należący do GS-u aż do miejsca, gdzie przewidziana jest przepompownia ścieków. Do budowanej sieci podłączony będzie również rewitalizowany spichlerz i budynek przyszłej siedziby OKiS-u. Z przyłączy będą mogły skorzystać pozostałe budynku przy ul. 3 Maja.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.