"Dwa światy" na rzecz kartuskiego hospicjum - poruszający koncert grupy Niemagotu

poniedziałek, 15 października 2018 r., 11:24
fot. MD-Z

W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach zgromadziły się tłumy. Wszystko za sprawą koncertu grupy "Niemagotu" w ramach akcji "Dwa światy" dedykowanej Kartuskiemu Hospicjum Domowemu Caritas. Spotkanie z muzyką i modlitwą było okazją, by podziękować wolontariuszom i osobom wspierającym tę piękną ideę, jak również wspomóc ją darowizną.

Koncert "Dwa światy" zorganizowano już po raz piąty.

- Cieszę się, że jest nas tak wielu, a nasze serca biją dla idei hospicyjnej. Na dzisiejszy koncert, który ma być podziękowaniem za całoroczne wsparcie, pomoc w prowadzeniu hospicjum, zaprosiliśmy zespół Niemagotu z Krakowa. Przy muzyce i słowie, które będą do nas kierowali chcemy wejść w tajemnicę cierpienia, choroby, ale też miłości do drugiego człowieka, do bliźniego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania. Dziękuję za wszelkie dobro, całą życzliwość, zaangażowanie, które nie tylko dziś, ale przez cały rok okazywaliście - mówił ks. Marek Trybowski, proboszcz parafii św. Wojciecha oraz dyrektor hospicjum.

Grupa Niemagotu zaprosiła publiczność w muzyczną podróż połączoną z wyjątkową modlitwą.

- Chcielibyśmy wam nie tylko pograć i pośpiewać. Mamy takie marzenie, aby wspólnie z wami się pomodlić, zawiązać jakąś mini-wspólnotę, zobaczymy, jak Duch Święty nas poprowadzi - mówiła Aleksandra Maciejewska, wokalistka grupy.

Wieczór upłynął na wspólnej modlitwie, śpiewie i radowaniu się. Chętni datkami do puszek mogli wesprzeć hospicjum.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.