Szkoła w Kiełpinie zyskała nowe piętro i łącznik ze stołówką

wtorek, 16 października 2018 r., 15:52
fot. MD-Z

We wtorek w Szkole Podstawowej w Kiełpinie uroczyście otwarto nowe piętro. Placówka po latach zyskała łącznik z budynkiem stołówki, świetlicę oraz nowe piękne sale lekcyjne. Została też poddana termomodernizacji. Koszt inwestycji to około 4,5 mln zł.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminy, radni, rodzice, przyjaciele szkoły. Najliczniej zaś sami zainteresowani, czyli uczniowie i nauczyciele. Otwarcie nowego piętra uświetniono piękną akademią. Posypały się też gratulacje i podziękowania.

- Nowy łącznik, piętro szkoły w znaczący sposób poprawią komfort nauki i pracy, zyskaliśmy jedenaście nowych powierzchni, w tym siedem sal lekcyjnych, świetlicę, salę projekcyjną, gabinet logopedy. Jestem przekonana, że nowe pomieszczenia z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem, będą wypełniały założone przez nas funkcje i spełnią oczekiwania uczniów przede wszystkim edukacji wczesnoszkolnej. Rozbudowa szkoły to inwestycja finansowana ze środków gminy Kartuzy. Jest najlepszym dowodem troski o rozwój dzieci i wysokiej jakości edukacji na tym terenie - mówiła Jolanta Kosznik, dyrektor Szkoły Podstawowej.

Głos zabrał też burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Rok temu ziściło się marzenie rozpoczęcia tej inwestycji w Kiełpinie. To wyjątkowa miejscowość, bo tu najdynamiczniej wzrasta liczba mieszkańców. Pojawiła się też potrzeba powiększenia szkoły - mówił burmistrz.

Warto przypomnieć, że najstarsza część kiełpińskiej szkoły powstała już w 1964 r. Rozbudowano ją po raz pierwszy w 1999 r. w momencie utworzenia gimnazjów. W 2014 r. dobudowano halę widowiskowo-sportową, a teraz zyskała też kolejne piętro i łącznik ze stołówką. Wcześniej dzieci musiały przechodzić na posiłki z jednego budynku do drugiego, co było uciążliwe zwłaszcza zimą i przy mniej sprzyjającej aurze. W ramach inwestycji stary budynek poddano termomodernizacji.

W łączniku na parterze znajduje się świetlica i powiększona stołówka. Łącznie po rozbudowie w szkole przybyło siedem pięknych, nowoczesnych sal lekcyjnych jak również sala do terapii zajęciowej. Dzięki temu dzieci mogą uczyć się na jednej zmianie.

Koszt inwestycji to 4,5 mln złotych, w tym 1 mln zł stanowiło dofinansowanie z RPO, dzięki któremu przeprowadzono termomodernizację.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.