Puzdrowo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów

wtorek, 16 października 2018 r., 16:18
fot. AL

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Puzdrowie we wtorek oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Wtorek był wyjątkowym dniem dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Puzdrowie. Tego dnia mogli zaprezentować to, czego nauczyli się w pierwszych tygodniach pobytu w szkole. Podczas krótkiej akademii dzieci pięknie śpiewały, recytowały i grały na instrumentach.

Po występie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły Mirosławę Masowę.

- Życzę wam, abyście w naszej szkole przeżywali tylko radosne chwile. Gorące brawa należą się nie tylko wam, ale też waszej pani wychowawczyni, która was przygotowały. Tradycyjnie zwracam się też do waszych starszych kolegów, aby zawsze byli wam pomocni - mówiła dyrektor Mirosława Masowa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Świętowanie zwieńczono wspólnym poczęstunkiem.

Dodajmy, że uroczystość pasowania rozpoczęła akademia upamiętniająca 40. rocznicę wyboru Polaka Jana Pawła II na papieża.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.