Sprawca kradzieży w rękach policji

czwartek, 18 października 2018 r., 13:26
fot. internet/KWP Gdańsk

Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który włamał się do jednego z domostw w Goręczynie i ukradł z niego sprzęt o łącznej wartości ponad trzech tysięcy złotych.

Aparat fotograficzny, laptop, tablet oraz pieniądze padły w nocy z 16 na 17 października łupem złodzieja, który włamał się do domu jednorodzinnego w Goręczynie. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z funkcjonariuszem posterunku w Somoninie.

- Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, przystąpili do działań mających na celu ustalenie i szybkie zatrzymanie sprawcy kradzieży. W wyniku intensywnych działań policjanci ustalili podejrzanego - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

W środę wieczorem zatrzymano 24-letniego obywatela Ukrainy. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania znaleziono mienie pochodzące z kradzieży. Sprzęt w całości został odzyskany i przekazany prawowitemu właścicielowi. Sprawca kradzieży trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jeszcze w czwartek 24-latek usłyszy zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.