Makijaż permanentny - podkreślenie naturalnego piękna

piątek, 19 października 2018 r., 10:37
fot. nadesłane

Makijaż permanentny sprawia, że kobieta wygląda doskonale, nawet gdy nie zdąży wykonać codziennego make up’u. Makijaż permanentny brwi oraz ust podkreśla naturalne piękno i wydobywa urodę pełnych ust, ładnie zarysowanych brwi czy dużych oczu. Dlaczego jeszcze warto wykonać makijaż permanentny?

 

Na czym polega makijaż permanentny?
 
Makijaż permanentny ust czy brwi pudrowe tworzy się poprzez wprowadzenie barwnika pod skórę. "Malowanie" jednego elementu twarzy zajmuje nawet dwie godziny, gdyż pigment musi być wprowadzany w skórę ostrożnie. Pigment utrzymuje się w skórze nawet przez kilka lat, dlatego źle wykonany makijaż trwały szpeci twarz przez wiele miesięcy.
 
Pigment wszczepiony w skórę nadaje brwiom ładny kształt i podkreśla ich łuk, uwydatnia czerwień ust bądź powiększa oko za pomocą permanentnej kreski. Makijaż permanentny oka i ust poleca się zwłaszcza tym paniom, które mają mało wyrazistą urodę, na przykład kobietom o jasnych i słabo zarysowanych brwiach. Ponadto microblanding brwi lub brwi pudrowe z oferty https://www.beautymasters.pl/ na Ursynowie jest kierowany do pań, które chcą wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Trwały make up podkreśla urodę nawet o poranku, a brak czasu na wykonanie makijażu klasycznego przed wyjściem do pracy przestaje być problemem.
 
Naturalny efekt to podstawa
 
Aby uzyskać naturalny efekt zamiast karykaturalnego makijażu, kosmetyczka wykonuje próbny zarys. Dzięki szkicowi na skórze klientka widzi, jak będą wyglądały jej powieki, gdy zostanie na nich narysowana kreska permanentna lub jak będzie się prezentował microblading brwi. Warszawa jest największym polskim miastem, jednak nawet tu można natrafić na wiele kosmetyczek, które wykonują makijaż permanentny bez wcześniejszego narysowania szkicu. Jest to poważny błąd, gdyż stworzenie zarysu pozwala omówić, jak chciałaby wyglądać klientka i co może zaproponować jej kosmetyczka. Jeśli zauważy się, że kosmetyczka forsuje zbyt ciemne barwy lub chce wykonać microblading w sposób odmienny niż oczekiwania klientki, powinno się wybrać inny salon, w którym wykona się makijaż permanentny. Ursynów to dzielnica, w której z pewnością znajdzie się profesjonalistkę w tworzeniu trwałych kresek i poskreślaniu ust lub brwi.
 
Makijaż permanentny ust, oczu czy brwi poprawia się po kilku tygodniach. Początkowo skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, gdyż jest to zabieg, który narusza ciągłość naskórka. Po upływie tego czasu i wygojeniu się skóry, kosmetyczka dokonuje korekty, podczas której wprowadza pigment tam, gdzie go brakuje.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.