Stanisław Klimowicz i Mirosław Szutenberg odznaczeni przez prezydenta

piątek, 19 października 2018 r., 10:55
fot. MD-Z

Dwóch nauczycieli z powiatu kartuskiego zostało wyróżnionych jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez prezydenta RP. Stanisław Klimowicz z Chmielna otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, natomiast Mirosław Szutenberg - Srebrny Krzyż Zasługi. Obaj pedagodzy są radnymi powiatowymi

W ubiegłym tygodniu w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ich trakcie Dariusz Drelich, wojewoda pomorski wręczył nauczycielom odznaczenia państwowe m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę.

Złoty Krzyż Zasługi za szczególne zasługi w działalności na rzecz edukacji oraz lokalnych społeczności z rąk wojewody pomorskiego otrzymał Stanisław Klimowicz, nauczyciel geografii i przyrody z Chmielna.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Mirosław Szutenberg, nauczyciel w ZSZiO w Kartuzach oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego.

Odznaczonym pedagogom pogratulowali również koledzy z Rady Powiatu Kartuskiego na czele ze starostą Janiną Kwiecień oraz Mieczysławem Woźniakiem, przewodniczącym.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.