Sprawcy rozboju w Mezowie już trafili do aresztu

piątek, 19 października 2018 r., 13:56
fot. internet/KPP Kartuzy

Grożąc przedmiotem przypominającym broń, maczetami oraz gazem terroryzowali pokrzywdzonych, kradli pieniądze i papierosy. Dokonali kilku tego typu rozbojów na terenie Pomorza, a w niedzielę 7 października zaatakowali w jednym ze sklepów w Mezowie. Kartuscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych w tej sprawie. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w niedzielę, 7 października przed południem do sklepu spożywczego w Mezowie wszedł mężczyzna ubrany w kominiarkę i grożąc przedmiotem przypominającym broń zabrał ze sklepu pieniądze i papierosy. 29-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie działał sam. Na zewnątrz czekał w samochodzie 24-letni mężczyzna.

- Kartuscy kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, przystąpili do działań mających na celu ustalenie i szybkie zatrzymanie sprawców rozboju. Śledczy ustalili rysopis oraz personalia podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach,

Pierwszego z podejrzanych policjanci zatrzymali już kilka dni po zdarzeniu. 29-latek trafił do policyjnej celi. Drugi z podejrzanych, 24-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu dobę później.

- Policjanci wspólnie z prokuraturą Rejonową w Kartuzach zgromadzili materiał dowodowy z którego wynika, że zatrzymani mężczyźni dokonali również rozbojów powiecie tczewskim oraz starogardzkim, gdzie także użyli niebezpiecznych przedmiotów. Ponadto zatrzymano 23-latka, który brał udział w rozbojach na terenie powiatu starogardzkiego i tczewskiego - informuje komenda.

Sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że mężczyźni, mieszkańcy powiatu starogardzkiego najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.