"Szkoła na Wybiku" świętowała podwójny jubileusz

piątek, 19 października 2018 r., 14:36
fot. MD-Z

Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach w piątek miała podwójną okazję do świętowania. W szkole obchodzono dwa jubileusze 30-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20-lecoe II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji odbyła się przepiękna uroczystość z wzruszającym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów, posypały się tez gratulacje i życzenia.

Jubileuszowe obchody rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Po niej społeczność szkolna i licznie przybyli goście spotkali się w szkolnej hali sportowej. Tam zebranych powitała dyrektor szkoły Maria Wenta-Barlak.

- Szkoła, która dziś obchodzi swoje święto jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich - uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także przyjaciół i rodziców. Każdy zostawił cząstkę życia w murach tej szkoły, na zawsze zostanie ślad po naszych radościach, smutkach, nadziejach i marzeniach. Zostawiamy swój uśmiech i gniew. Radość sukcesu i smutek po porażce. Zostawiamy cząstkę siebie. Patrząc z perspektywy upływającego czasu można stwierdzić, że działalność pedagogiczno-wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami uczniów w sprawdzianach, egzaminach, konkursach i zawodach sportowych. Szkoła otrzymała liczne wyróżnienia. Wychowankowie, którzy już opuścili i będę opuszczać mury naszej szkoły niejednokrotnie napawali nas dumą i dziś są największą nagrodą, jaką otrzymuje nasza szkoła- podkreślała Maria Wenta-Barlak.

- Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły jest nauczyciel, wsparciem rodzice, a dumą absolwenci. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania nauczycielom, pracownikom, którzy pracowali i nadal pracują w naszej szkole. Za wszystko, co powstało i powstanie. Za wspólne działania dla dobra uczniów i społeczności lokalnej - mówiła dyrektor szkoły, dziękując wszystkim, którzy na przestrzeni lat wspierali szkołę i działali dla jej dobra.

Jubileusz uświetnił przepiękny występ uczniów, w którym zaprezentowali nie tylko swoje liczne talenty - wokalne, taneczne, recytatorskie, ale również przedstawili historię szkoły i wartości, które wyznaje jej społeczność.

- Jesteśmy dumni z wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy tu pracują. Z uczniów jesteśmy dumni w sposób szczególny. Z tej szkoły wyszło już pokolenie, które dziś ma własne rodziny, prowadzi firmy, pełni różne funkcje w instytucjach i urzędach. Ta szkoła jest jednym z elementów budowy naszego miasta i stolicy Kaszub. To wy tworzycie przyszłość tego miasta, powiatu, Kaszub i Polski - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

SP nr 5 rozpoczęła działalność dokładnie 1 września 1988 roku, a jej dyrektorem został wówczas Bogdan Zieliński. Od pierwszego dnia, szkoła tętniła życiem, pomysłami i ciekawymi inicjatywami. W jej murach powstawały koła zainteresowań i organizacje szkolne. Od 1992 roku stery dyrektora przejęła Maria Wenta - Barlak, która przyczyniła się do utworzenia w 1998 roku II Liceum Ogólnokształcącego. W latach 2010 - 2016 funkcję dyrektora szkoły pełniła Anna Okroj. Od 1 września 2016 szkołą kieruje ponownie Maria Wenta-Barlak. II Liceum Ogólnokształcące powstało Aktem Założycielskim 1 września 1998r. W ciągu dwóch dekad jego istnienia, przez 12 lat funkcję dyrektora pełniła Maria Wenta-Barlak. Po kilkuletniej przerwie sprawuje ją ponownie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.