Przedszkolaki z "Kubusia Puchatka" uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości

niedziela, 21 października 2018 r., 12:54
fot. MD-Z

W piątek milusińscy z Niepublicznego Przedszkola "Kubuś Puchatek" w Kartuzach wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu. Społeczność placówki postanowiła upamiętnić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przy budynku przedszkola posadzono "Drzewko pamięci".

W piątek przed południem dzieci z "Kubusia Puchatka" z biało-czerwonymi flagami w rączkach zebrały się przed budynkiem przedszkola, by uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości. W przedszkolnym ogródku posadzono "Drzewko Pamięci".

Dąb zasadzili państwo Piaskowie, którzy podarowali drzewko placówce. Dyrektor przedszkola, Marzenna Nacel w prosty i ciekawy sposób przybliżyła najmłodszym historię Polski.

- Dawno temu źli ludzie zabrali nam naszą ziemię, naszą ojczyznę. Polski nie było wtedy na żadnej mapie. Polacy byli bardzo smutni, bardzo nieszczęśliwi i bardzo chcieli odzyskać swoją ojczyznę. W szkołach nie można było mówić po polsku ani uczyć się języka polskiego. Polski nie było na żadnej mapie, ale była w sercach wszystkich Polaków. Po wielu latach postanowili zawalczyć o naszą ojczyznę. Walczyli bardzo długo i w końcu udało się. Odzyskaliśmy naszą Polskę i nasze ziemie. Było to dokładnie sto lat temu - tłumaczyła Marzenna Nacel.

- Dzięki temu możemy dzisiaj mówić po polsku, śpiewać Mazurka Dąbrowskiego, możemy trzymać w rączkach biało-czerwone flagi. Niech to drzewko będzie przypomnieniem dla nas wszystkich o dzielnych żołnierzach, którzy o Polskę walczyli - dodała.

- Tak jak codziennie będziemy musieli dbać o drzewko i je pielęgnować. Tak samo o naszą wolność musimy dbać i codziennie ją doceniać, bo wolność to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka - wyjaśniała.

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki pięknie wykonały piosenkę pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.