Przodkowo. Bieg Małego Patrioty pokonało prawie 200 osób

niedziela, 21 października 2018 r., 20:01
fot. Longina Templin

Na taki pomysł wpadły nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. Tę wyjątkową imprezę sportową przeprowadzono w piątkowe popołudnie. Do biegu przystąpiły przedszkolaki, ich rodzice, a nawet babcie. Udział brały także nauczycielki przedszkola i znajomi uczestników imprezy. Nie zabrakło też wójta Andrzeja Wyrzykowskiego.

Na czele biegu stanęły nauczycielki z transparentem, na którym widniał napis: "Przedszkole Samorządowe w Przodkowie. Bieg Małego Patrioty".

W wydarzeniu wzięło udział około 200 osób. Zawodnicy na dystansie jednego kilometra przebiegli trasę wokół jeziora Książ.

Na mecie, która była na Orliku, wręczono medale i pamiątkowe kotyliony. Aby uwiecznić patriotyczną imprezę wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

Przygotowano stół pod chmurką, przy którym obsługujące panie, serwowały babki i przepyszną drożdżówkę oraz napoje. Smakołyki zafundowała Rada Rodziców działająca w przedszkolu.

Na samym biegu się nie skończyło. Przeprowadzono bowiem różnorodne konkurencje sportowe, a Małgorzata Bronk przeprowadziła zumbę. Chętnych nie brakowało. Do fitnessowo - tanecznych ćwiczeń dołączył również wójt Andrzej Wyrzykowski.

- Pomysłodawczynią biegu przedszkolaków jest nasza koleżanka Małgorzata Bronk. Bez wahania włączyłyśmy się do pomocy. Przygotowałyśmy kotyliony, zamówiłyśmy specjalne medale, transparenty, baloniki biało - czerwone z orzełkami. Wszystko organizowałyśmy po to, aby uhonorować 100-lecie odzyskania niepodległości. Cieszy nas, że nie tylko pogoda i frekwencja dopisała, ale wszyscy znakomicie się bawią w miłej atmosferze - stwierdziła Gabriela Bielecka.

- Uważam, że pomysł naszych pań z przedszkola, to strzał w dziesiątkę. Każda okazja do biegania jest dobra, ale ta dzisiejsza jest znakomita, bo na 100-lecie naszej niepodległości. Wszystko co daje chęć przebywania ze sobą, a szczególnie na świeżym powietrzu, jest warte propagowania. Warto było tutaj być - powiedział wójt Andrzej Wyrzykowski.

L. T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.