Marian Kowalewski nowym wójtem gminy Somonino

poniedziałek, 22 października 2018 r., 02:52
fot. MD-Z

Wszystko wskazuje na to, że gmina Somonino ma nowego włodarza. Po dwóch kadencjach na stanowisku wójta Mariana Kryszewskiego zastąpi Marian Kowalewski, dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że miażdżącą przewagą głosów Marian Kowalewski wygrał w obwodzie Somonino.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich okręgów wybory wygrywa Marian Kowalewski zdobywając 2537 głosów (54,42% głosów ważnych). Wybory przegrał Marian Kryszewski z wynikiem 2125 głosów (45,58% głosów ważnych) i jako jedyny wójt w powiecie kartuskim nie uzyskał reelekcji.

Obwód nr 1

Sołectwa: Egiertowo, Starkowa Huta, Rybaki, Połęczyno, Kaplica, Piotrowo

Marian Kowalewski - 265 głosów
Marian Kryszewski - 538 głosów


Obwód nr 2

Sołectwa: Goręczyno, Ramleje, Ostrzyce, Rąty

Marian Kowalewski - 588 głosów
Marian Kryszewski - 817 głosów


Obwód nr 3

Sołectwo: Somonino

Marian Kowalewski - 1200 głosów
Marian Kryszewski - 305 głosów


Obwód nr 4

Sołectwa: Hopowo, Kamela, Wyczechowo, Borcz

Marian Kowalewski - 353 głosy
Marian Kryszewski - 340 głosów


Obwód nr 5

Sołectwo Sławki

Marian Kowalewski - 131 głosów
Marian Kryszewski - 125 głosów


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.