Wiemy, kto będzie sprawował mandat radnego gminy Stężyca

poniedziałek, 22 października 2018 r., 03:06
fot. archiwum

Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Gminy Stężyca 2018-2023. Łącznie o o 15 miejsc w radzie walczyło 27 kandydatów. Z uwagi na to, że w siedmiu okręgach zgłoszono tylko po jednym kandydacie, głosowanie przeprowadzono jedynie w ośmiu okręgach.

Okręg nr 1

część sołectwo Stężyca, tj. Stężyca ulice: Abrahama, Bernarda Sychty, Brzozowa, Gryfa Kaszubskiego, Jesionowa, Kartuska, Kasztanowa, Porucznika Józefa Dambka, Parkowa, Przylesie, Raduńska, Remusa, Różana, Siwa, Sosnowa, Sportowa, Szafirowa, Świętego Benona, Wrzosowa

Tomasz Zielke - Stężyca (44 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 2

część sołectwo Stężyca, tj. miejscowości: Pypkowo, Stężyca bez ulic, Stężyca ulice: Bronisława Brunki, Cicha, Hieronima Derdowskiego, Deszczowa, Jana III Sobieskiego, Ks. Bp. Michała Łaszewskiego, Jana Heweliusza, Józefa Wybickiego, Mściwoja II, Ogrodowa, Pogodna, Polna, Słoneczna, Świętopełka Wielkiego, Widokowa

Ireneusz Stencel - Stężyca (47 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 209 głosów (69,44%) - wybrany radnym
Andrzej Kiedrowski - Stężyca (45 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 92 głosy (30,56%)


Okręg nr 3

część sołectwo Stężyca, tj. miejscowości: Delowo, Kucborowo, Pażęce, Śnice, Zdrębowo, Stężyca ulice: Bursztynowa, Daleka, Damroki, Doktora Majkowskiego, Firmowa, Jejmościny, Jeziorna, Marii Konopnickiej, Kapliczna, Krótka, Łąkowa, Adama Mickiewicza, Piaskowa, Produkcyjna, Przemysłowa, Przytulna, Mikołaja Reja, Rolna, Rzemieślnicza, Słowackiego, Spacerowa, Spokojna, Stolema, Henryka Sienkiewicza, Juliana Tuwima, Wspólna, Zielona, Źródlana

Andrzej Hinc - Stężyca (65 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 4

sołectwa: Gapowo, Niesiołowice, Stężycka Huta, Żuromino, tj. miejscowości: Chróstowo, Czysta Woda, Dubowo, Gapowo, Kukówka, Malbork, Niesiołowice, Pustka, Rzepiska, Stężycka Huta, Szczukowo, Żuromino

Henryk Laska - Szczukowo (44 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 211 głosów (60,98%) - wybrany radnym
Edyta Klasa - Ostrowo (41 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 113 głosów (32,66%)
Hieronim Więcek - Niesiołowice (69 lat) - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem - 22 głosy (6,36%)


Okręg nr 5

sołectwa: Zgorzałe, Pierszczewo, Czaple, tj. miejscowości: Czapielski Młyn, Nowe Czaple, Pierszczewko, Pierszczewo, Smokowo, Stare Czaple, Teklowo, Uniradze, Zgorzałe

Sabina Las - Zgorzałe (50 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 66 głosów (25,48%)
Alfons Daleki - Stare Czaple (68 lat) - KWW Młodość dla Gminy - 75 głosów (28,96%) wybrany radnym
Bogusław Las - Zgorzałe (52 lata) - KWW Zgorzałe - Nasze Sprawy - 66 głosów (25,48%)
Sylwia Las - Zgorzałe (39 lat) - KWW Zgorzałe - Rozwój Wsi - 52 głosy (20,08%)


Okręg nr 6

część sołectwo Kamienica Szlachecka, tj. miejscowości: Bolwerk, Ostrowo, Kamienica Szlachecka ulice: Cicha, Długa, Krótka, Ostrowska, Rolnicza, Różana, Spacerowa, Wichrowa, Widokowa, Wierzbowa, Zamkowa, Zielone Wzgórze

Stefan Literski - Kamienica Szlachecka (57 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 7

część sołectwo Kamienica Szlachecka, tj. miejscowości: Przyrowie, Kamienica Szlachecka ulice: Gliniana, Gryfa Pomorskiego, Leśna, Łąkowa, Osiedlowa, Piaskowa, Pogodna, Pod Lasem, Polna, Rzemieślnicza, Słoneczna, Świerkowa, Truskawkowa, Wygodna, Źródlana

Fryderyk Mach - Kamienica Szlachecka (35 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 8

sołectwa: Borucino, Łączyno, Nowa Wieś, tj. miejscowości: Borucino, Kamienny Dół, Łączyno, Łączyński Młyn, Nowa Wieś, Wygoda Łączyńska

Adela Brzeska - Łączyno (37 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 117 głosów (29,70%)
Mirosław Formela - Borucino (56 lat) - KWW Zgorzałe - Nasze Sprawy - 208 głosów (52,79%) wybrany radnym
Mirosław Jeżewski - Nowa Wieś (47 lat) - KWW Zgorzałe - Rozwój Wsi - 69 głosów (17,51%)


Okręg nr 9

część sołectwo Klukowa Huta, tj. miejscowość: Klukowa Huta bez ulic, Klukowa Huta ulice: Aleja Jana Pawła II, Hieronima Derdowskiego, Długa, Józefa Hallera, Kaszubska, Marii Konopnickiej, Krótka, Lipowa, Księdza Konrada Lubińskiego, Ogrodowa, Orchidei, Polna, Księdza Jerzego Popiełuszki, Henryka Sienkiewicza, Słoneczna, Józefa Wybickiego, Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wspólna

Zbigniew Zaborowski - Klukowa Huta (48 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 10

sołectwa: część sołectwa Klukowa Huta, Łosienice, tj. miejscowości: Danachowo, Dąbrowa, Nowe Łosienice, Nowy Ostrów, Stare Łosienice, Klukowa Huta ulice: Floriana Ceynowy, Cicha, Łąkowa, 3 - go Maja, Rzemieślnicza, Spokojna, Ks. Bernarda Sychty, Północna, Zielona

Kazimierz Gruchała - Klukowa Huta (61 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 129 głosów - (54,66%) - wybrany radnym
Jacek Wica - Dąbrowa (29 lat) - KWW Młodość dla Gminy - 107 głosów (45,34%)


Okręg nr 11

część sołectwo: Gołubie, tj. miejscowości: Mestwin, Gołubie bez ulic (od nr 62 do nr 77), Gołubie ulice: Botaniczna, Dworcowa, Jabłoniowa, Jeziorna, Kasztelańska, Lipowa, Młyńska, Nowe Osiedle, Osiedle Zamkowisko, Polna, Porucznika Józefa Dambka, Przylesie, Sambora II (numery nieparzyste od nr 1 do nr 19a, numery parzyste od nr 2 do nr 46), Słoneczny Stok, Sosnowa, Św. Antoniego, Żurawiowa

Grzegorz Zwara - Gołubie (50 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 135 głosów - (57,45%) - wybrany radnym
Michał Różanowski - Gołubie (41 lat) - KWW Zgorzałe - Nasze Sprawy - 100 głosów (42,55%)


Okręg nr 12

część sołectwo Gołubie, tj. miejscowość: Gołubie bez ulic (od nr 1 do nr 61), Gołubie ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Dębowa, Długa, Grafitowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Kamienna, Kasztanowa, Kościelna, Krótka, Modrzewiowa, Na Wzgórzu, Objazdowa, Ogniskowa, Partyzancka, Pogodna, Poziomkowa, Prosta, Rekreacyjna, Rzemieślnicza, Sambora II (numery nieparzyste od nr 21 do końca, numery parzyste od nr 50 do końca), Sikorska, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Wczasowa, Wichrowe Wzgórze, Wrzosowa, Wspólna, Zaciszna, Zakole, Zielona

Jarosław Turzyński - Gołubie (53 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 136 głosów (60,44%) - wybrany radnym
Kamila Kobierowska - Gołubie (34 lata) - KWW Tomasz Kobierowski - 89 głosów (39,56%)


Okręg nr 13

sołectwo Sikorzyno, tj. miejscowości: Nowa Sikorska Huta, Sikorzyno, Stara Sikorska Huta

Witold Hinca - Stara Sikorska Huta (37 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 73 głosów (35,44%)
Emilia Banaś - Sikorzyno (39 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub - 133 głosy (64,56%) - wybrana radną


Okręg nr 14

sołectwo Potuły, tj. miejscowości: Krzeszna, Potuły

Andrzej Zaborowski - Potuły (33 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


Okręg nr 15

sołectwo Szymbark, tj. miejscowości: Drozdowo, Kolano, Szymbark, Wieżyca

Łukasz Wysocki - Szymbark (37 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - wybrany radnym bez głosowania


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.