Somonino. Mieszkańcy wybrali nowy skład Rady Gminy

poniedziałek, 22 października 2018 r., 03:50
fot. archiwum/MD-Z

Znane są już osób, które zasiądą w Radzie Gminy Somonino 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Ci, którzy zyskali zaufania wyborców, mandat radnego będą sprawować przez pięć lat.

Okręg nr 1

Sołectwo Borcz

Jacek Borkowski - Borcz (37 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 63 głosów (33,16%)
Edmund Armatowski - Borcz (62 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 127 głosów (66,84%) - wybrany radnym


Okręg nr 2

Sołectwo Egiertowo, sołectwo Starkowa Huta

Roman Potrykus - Egiertowo (58 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 188 głosów (47,96%) - wybrany radnym
Ryszard Klein - Egiertowo (55 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 121 głosów (30,87%)
Kazimierz Regliński - Rybaki (62 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 83 głosów (21,17%)


Okręg nr 3

Część sołectwa Goręczyno obejmująca ulice: Graniczną, Kasztelańską, Kwiatową, Leśną, Osiedlową, Raduńską, Sportową, Szkolną

Krzysztof Stencel - Goręczyno (42 lata) - KWW Wspólnota dla Gminy - 227 głosów (57,04%) - wybrany radnym
Łukasz Kaczmarowski - Goręczyno (33 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 52 głosy (13,07%)
Waldemar Kluge - Goręczyno (46 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 119 głosów (29,90%)


Okręg nr 4

Część sołectwa Goręczyno obejmująca ulice: Dąbrowa, Do Raju, Jałowcową, Kartuską, Kaszubską, Krótką, Łąkową, Na Wzgórzu, Osiedle Słoneczne, Piaskową, Polną, Rokitki, Strażacką, Topolową, Widokową, Zieloną

Sławomir Kamiński - Goręczyno (43 lata) - KWW Wspólnota dla Gminy - 90 głosów (30,93%)
Karol Węsiora - Goręczyno (39 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 150 głosów (51,55%) - wybrany radnym
Szymon Block - Goręczyno (29 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 51 głosów (17,53%)


Okręg nr 5

Sołectwo Hopowo, sołectwo Kamela

Tadeusz Pyszka - Hopowo (45 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 128 głosów (36,89%)
Szymon Marszewski - Hopowo (34 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 62 głosy (17,87%)
Stanisław Lihs - Kamela (54 lata) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 157 głosy (45,24%) - wybrany radnym


Okręg nr 6

Sołectwo Ostrzyce

Marek Paczoska - Ostrzyce (41 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 160 głosów (56,14%) - wybrany radnym
Andrzej Czapliński - Ostrzyce (77 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 125 głosów (43,86%)


Okręg nr 7

Sołectwo Ramleje

Waldemar Magulski - Ramleje (36 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 46 głosów (34,33%)
Dorota Elas - Ramleje (41 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 88 głosów (65,67%) - wybrany radnym


Okręg nr 8

Sołectwo Rąty, sołectwo Rybaki

Adam Wojtala - Rąty (59 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 235 głosów (62,83%) - wybrany radnym
Michał Zając - Rąty - 47 (lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 139 głosów (37,17%)


Okręg nr 9

Sołectwo Połęczyno, sołectwo Kaplica, sołectwo Piotrowo

Łukasz Pioch - Kaplica (41 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 133 głosy (43,46%)
Leszek Maliszewski - Połęczyno (53 lata) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 173 głosy (56,54%) - wybrany radnym


Okręg nr 10

Sołectwo Sławki

Jarosław Ustowski - Sławki (40 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 139 głosów (54,72%) - wybrany radnym
Andrzej Patoka - Sławki (47 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 115 głosów (45,28%)


Okręg nr 11

Część sołectwa Somonino obejmująca ulice: Do Młyna, Leśny Szum, Miłą, Miodową, Osiedle Komara, Osiedle Pod Lasem, Plażową, Sarni Dwór, Siemiana, Słodkie Rowy, Witosławy, Zaułek

Marcin Rybakowski - Somonino (32 lata) - KWW Wspólnota dla Gminy - 215 głosów (58,27%) - wybrany radnym
Łukasz Skierka - Somonino (27 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 100 głosów (27,10%)
Paweł Radomski - Somonino (30 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 54 głosy (14,63%)


Okręg nr 12

Część sołectwa Somonino obejmująca ulice: Ceramiczną, Kasztelańską, Leśną, Łąkową, Na Glinach, Osiedle Bernardyno, Osiedle Przy Wiadukcie, Osiedle Żurawie, Spółdzielców, Torową, Zacisze

Arkadiusz Piernicki - Somonino (25 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 136 głosów (41,98%)
Gerard Trepczyk - Somonino (70 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 148 głosów (45,68%) - wybrany radnym
Mateusz Srock - Somonino (28 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 40 głosów (12,35%)


Okręg nr 13

Część sołectwa Somonino obejmująca ulice: Ceynowy, Dworcową, Krótką, Ogrodników, Osiedle Dambka, Osiedle Nad Radunią, Zieloną

Wiesław Formela - Somonino (50 lat) - KWW Wspólnota dla Gminy - 273 głosy (74,79%) - wybrany radnym
Adam Srock - Somonino (30 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 92 głosy (25.21%)


Okręg nr 14

Część sołectwa Somonino obejmująca ulice: Osiedlową, Osiedle Księcia Racibora I, Osiedle Księcia Świętopełka Wielkiego, Osiedle Maksymiliana Litewskiego, Osiedle Mestwina, Osiedle Sambora I, Polną, Wolności

Grzegorz Kieliński - Somonino (41 lat) - KWW Aktywna Gmina Somonino - 96 głosów (21,77%)
Andrzej Sołtysek - Somonino (63 lata) - KWW Wspólnota dla Gminy - 289 głosów (65,53%) - wybrany radnym
Krzysztof Ulenberg - Somonino (47 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 56 głosów (12,70%)


Okręg nr 15

Sołectwo Wyczechowo

Honorata Okroj - Wyczechowo (25 lat) - KWW Razem dla Powiatu i Gmin - 64 głosy (41,83%)
Zbigniew Nadolski - Wyczechowo (64 lata) - KWW Wspólnota dla Gminy - 89 głosów (58,17%) - wybrany radnym

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.